Galaxy A23 5G představen. Dostal 5000mAh baterii a slušný čip

samsung galaxy a23 5g

Společnost Samsung právě představila dlouho spekulovaný kousek Galaxy A23 5G. Verze s LTE byla přitom představena již v březnu a jihokorejská firma jej tedy připravovala poměrně dlouho. Pojďme se společně mrknout na specifikace.

Vzhledem k tomu, že byl mobil představen bez větších fanfár je už tradiční záležitostí, že Samsung o podrobnějších specifikacích mlčí. A má k tomu zřejmě dobrý důvod. Pochlubil se sice s 6,6palcovým LCD panelem s Full HD+ rozlišením, avšak s největší pravděpodobností jde o 60Hz displej, jelikož firma obnovovací frekvenci nezmínila. Tato informace však není v tuto chvíli potvrzena.

Nehovořilo se ani o čipsetu. Díky benchmarku Geekbench ale víme, že se o výkon stará čip Snapdragon 695, tedy o něco výkonnější verze Snapdragonu 690. Dopomáhat mu mohou 4, 6 či 8 GB RAM a 64/128GB úložiště. Co se týče foťáků, počítat můžeme s 50Mpx hlavním snímačem s optickou stabilizací, 5Mpx ultraširokým a dvojící 2Mpx (makro a hloubkový) fotoaparátů.

Výdrž dostala na starost 5000mAh baterie s podporou 25W nabíjení a systémem je pochopitelně Android 12 s nadstavbou One UI 4.1. Samsung se s námi nepodělil ani o ceny, avšak jeden z předchozích úniků tvrdil, že by si za něj měl v Evropě účtovat 300 EUR, což je asi 7 400 Kč.

Co říkáte na nový 5G mobil od Samsungu?

Zdroj: Samsung, GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)