Galaxy A23 5G uniká v benchmarku. Dostane solidní čipset

galaxy a23 5g

Samsung nám letos v březnu ukázal nástupce oblíbeného modelu střední třídy, ovšem zatím pouze ve 4G verzi. Telefon Galaxy A23 5G je však dle všeho ve vývoji a k jeho představení by mělo dojít už za pár týdnů. Nyní se tento model objevil v benchmarku Geekbench, díky kterému jsme se dozvěděli několik zajímavých informací.

Galaxy A23 5G spatřen v benchmarku Geekbench

Zatímco Galaxy A23 4G se chlubí čipem Snapdragon 680, 5G varianta by měla dostat o poznání výkonnější Snapdragon 695, což je vlastně vylepšená verze Snapdragonu 690 s podporou 5G sítí. Tento konkrétní kousek disponuje 4 GB operační paměti RAM, ovšem dá se očekávat, že se dočkáme i 6/8GB varianty. Systémem je pak samozřejmě Android 12 s nadstavbou One UI 4.

samsung galaxy a23 5g

Telefon by měl být co se designu týče velice podobný svému levnějšímu sourozenci a dostane 6,55palcový displej. Zatím však není jasné, zda půjde o LCD či AMOLED. Dočkat bychom se měli také 50Mpx hlavního snímače. Dá se očekávat, že bude telefon o něco dražší, než 4G verze, takže nepůjde o ten nejlepší poměr mezi cenou a výkonem. Na druhou stranu ale můžeme počítat s delší softwarovou podporou, než u ostatních modelů v této cenové kategorii.

Jaký byl váš poslední Samsung telefon?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)