Samsung Galaxy A20s s trojitým fotoaparátem a velkou baterií představen

Samsung Galaxy A20s

Samsung s poslední generací smartphonů Samsung Galaxy A slaví solidní úspěchy nejen v recenzích, ale především v prodejích. I proto k vybraným modelům této řady přibyly levnější “e” verze, které po čase začaly následovat varianty “s”. Ty představují novější a v některých směrech vylepšené verze původních smartphonů. A právě vylepšená verze právě přibyla ke smartphonu pro nenáročné – Galaxy A20. Nový Samsung Galaxy A20s oproti předchůdci přináší hned několik vylepšení, na první pohled nejvýraznější proměnou však prošel fotoaparát.

Dobře vyvážená výbava pro nenáročné

Tomu přibyl jeden snímač navíc a Samsung Galaxy A20s tak nabídne hned trojici fotoaparátů na zádech. Primární, 13MPx zůstal zachován, nově však nabídne optiku o lepší světelnosti f/1.8. Polepšil si i ultraširokoúhlý fotoaparát, ten má pro změnu čip s vyšším rozlišení – namísto 5 tak nabídne 8 MPx. Poslední ze sestavy tří fotoaparátů je 5MPx a slouží pro práci s hloubkou ostrosti. Škoda, že Samsung telefon neosadil i fotoaparátem s teleobjektivem, takováto sestava by v nižší cenové kategorii byla více než zajímavá. Přední kamerka pak nabídne 8Mpx a ukrývá se v kapkovitém výřezu v 6,5″ IPS displeji. Právě na tom je znát šetření, jelikož Samsung použil panel pouze s HD+ rozlišením a tím pádem nízkou jemností obrazu 259 ppi.

Samsung Galaxy A20s 1

Změny se však udály i “pod kapotou”. Galaxy A20s nově nabídne dvě paměťové varianty – 4/64 GB a 3/32GB – přičemž se nezapomnělo ani na podporu paměťových karet. O výkon se má starat blíže nespecifikovaný chipset s procesorem o osmi jádrech s taktem až 1,8 GHz. V oficiálních materiálech od Samsungu sice název chipsetu chybí, mělo by se však jednat o Qualcomm Snapdragon 450. Zachována zůstala čtečka otisků prstů usazená v plastových zádech telefonu či 4 000mAh baterie. Té lze doplnit energii prostřednictvím 15W rychlonabíjení a co je milým překvapením, napájení připojíte skrz USB-C konektor. Samsung Galaxy A20s se jako první dostal do prodeje v Malajsii, kde si ho výrobce cení na přibližně 167$, což odpovídá 4 tisícům Kč.

Je podle vás Samsung Galaxy A20s konkurenceschopný?

 

Zdroj: AndroidCentral.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)