No konečně! Levné telefony Samsung dostanou zásadní vylepšení

Samsung Galaxy A15 telefon
  • Samsung chystá OLED displeje i do levnějších telefonů 
  • Příští rok se ho dočkají modely Galaxy A15 a Galaxy A15 5G
  • Půjde tedy o dobře vybavené telefony s dlouhou podporou a nízkou cenou

Není to tak dávno, co Samsungu unikl design a některé parametry telefonů Galaxy A15 a Galaxy A15 5G. Původně se však předpokládalo, že nabídnou (stejně jako předchůdci) IPS LCD displeje, jihokorejská publikace však tvrdí, že se firma letos uchýlí k upgradu i v tomto směru.

Počínaje příštím rokem má Samsung nabízet v telefonech řady Galaxy A1x (AM)OLED displeje a to kvůli snížené ceně těchto panelů. U konkurence, tedy telefonů v ceně okolo 5-6 tisíc není tento typ panelu ničím neobvyklým, naopak ho nabízí docela dost značek, ať je řeč o Motorole či Redmi. Jihokorejská firma tedy opět stáhne náskok soupeřů v poměru mezi cenou a výkonem.

Ve skutečnosti má být Galaxy A15 (5G) docela slušně vybavený telefon, čip Helio G99 je docela povedený, 50Mpx fotoaparát berme za standard, dlouhou výdrž zajistí 5000mAh baterie s podporou 25W nabíjení. Dá se očekávat, že i u těchto modelů Samsung slíbí dlouhou softwarovou podporu, takže bude mít značnou konkurenční výhodu. Novinky se mají ukázat už začátkem příštího roku.

Oceníte AMOLED displej v levnějším Samsungu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)