Samsung myslí i na starší telefony. Další levný kousek dostal Android 14

samsung galaxy a13 4g android 14
  • Samsung Galaxy A13 4G se konečně dočkal Androidu 14
  • K dispozici je několik novinek včetně nového editoru videí
  • Zároveň jde o poslední velký update tohoto modelu

Telefon Samsung Galaxy A13 4G spatřil světlo světla v březnu 2022, takže brzy oslaví své druhé narozeniny. Tento základní model vstupoval na trh s Androidem 12, později se dočkal také aktualizace na Android 13 a nyní do něj míří aktualizace obsahující Android 14 společně s nadstavbou One UI 6. Zavádění začalo v Jižní Koreji, v nadcházejících týdnech by se update měl dostat také do Evropy.

V Koreji se firmware označuje jako A135NKSU5DWL5  a přináší několik novinek, jako je například nové výchozí písmo, pěknější smajlíci a nebo nový přehrávací widget. Aktualizace se dočkalo rovněž několik aplikací jako třeba Zprávy, Telefon, Galerie či Internet, které mají čistší vzhled a k dispozici je rovněž nový editor videa Studio.

samsung galaxy a13 4g

Vzhledem k tomu, že Samsung tomuto modelu přislíbil dvě hlavní aktualizace Androidu, se pravděpodobně jedná o poslední velký update. Ani dvě hlavní aktualizace však v nízké třídě nejsou standardem, takže je potřeba firmu pochválit. Až telefonu skončí podpora úplně, určitě by stála za vyzkoušení nějaká alternativní ROM.

Dostane Android 14 i váš mobil?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)