Galaxy A13 je nejlevnějším Samsung telefonem s podporou 5G. Bude to stačit k úspěchu?

samsung galaxy a13 5g

Dlouho se spekulovalo o telefonu Samsung Galaxy A13 5G, až nám jej jihokorejský gigant konečně představil. Tedy, ne nám, ale lidem v USA. Jedná se o vůbec nejlevnější 5G mobil od této firmy, který bude k dispozici za cenu 249 dolarů, což je asi 5 500 korun.

Samsung Galaxy A13 5G představen

Co se týče displeje, jedná se o 6,5″ LCD panel s rozlišením 1600 x 720 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Nad ním se samozřejmě nachází také průstřel s 5Mpx selfie kamerkou. Zadní stranu pokrývá modul tří snímačů, přičemž ten hlavní se může pochlubit rozlišením 50Mpx. Ostatní dva snímače mají rozlišení 2 Mpx a jak jste zřejmě uhodli, jde o hloubkový a makro senzor. Výkon dostal na starost čipset MediaTek Dimensity 700, který tiká v mnoha dalších zařízeních v této kategorii. Dopomáhají mu 4 GB operační paměti RAM a 64GB úložiště.

Samsung Galaxy A13 5G

Výdrž dostala na starost 5000mAh baterie s podporou 15W nabíjení, samozřejmostí je pak systém Android 11. Zřejmě je jen otázkou času, než se telefon objeví i v Evropě. Osobně jsme zvědaví na to evropskou cenu a také (ne)úspěch takového telefonu.

Jak se vám nový Samsung líbí?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)