S aplikací Samsung Flow půjde odemykat počítače s Windows 10 otiskem prstu

samsung-flow-odemykat-windows-10-ico

Aplikace Samsung Flow není v Obchodě Play žádným nováčkem – figuruje zde již bezmála rok. Slouží jako chytrý zámek, se kterým mohou majitelé tabletu Galaxy Tab Pro S s Windows 10 odemykat toto zařízení otiskem prstu přes mobilní telefon řady Galaxy. Umí také zobrazování oznámení z telefonu na tabletu nebo přenos obsahu a aktivit z jednoho zařízení na druhé. Dosud však byly tyto schopnosti omezeny výhradně na jeden jediný, a to výše jmenovaný tablet. S Androidem jsou podporovány modely S7, S7 Edge, S6, S6 Edge, S6 Edge+, Note 5, A7 (2016) a A5 (2016).

S aplikací Samsung Flow bude možné odemykat počítače s Windows 10 otiskem S aplikací Samsung Flow bude možné odemykat počítače s Windows 10 otiskem

Server SamMobile si však všiml odpovědi jednoho z vývojářů, který reagoval na výtku uživatele, že aplikaci není možné nainstalovat na běžný počítač s Windows 10. Kromě konstatování, že zatím Samsung Flow zatím funguje pouze s Galaxy Tab Pro S, přidal také zajímavou informaci: “Bude od příští velké aktualizace systému podporovat všechny počítače s Windows 10.” Vydání updatu, označovaného jako “Creator’s Update”, je přitom očekáváno na duben tohoto roku. V praxi to tedy bude fungovat tak, že uživatel ověří svou identitu na telefonu či tabletu Samsung se čtečkou otisků prstů a tím odemkne stolní počítač nebo notebook s Windows 10, který tímto vybavením nedisponuje.

Samsung Flow bude fungovat na všech PC s Windows 10 Samsung Flow bude fungovat na všech PC s Windows 10

Jak funguje aplikace Samsung Flow?

Uživatel musí nainstalovat na tablet (v budoucnu tedy i počítač nebo notebook) aplikaci a ovladač pro Windows 10. Na telefonu pak musí být nainstalována aplikace pro Android. V telefonu musí být registrován alespoň jeden otisk prstu a zařízení by mělo být odemknuté. Pro pohodlnější spárování a nastavení služby je vhodné zapnout na obou zařízeních Bluetooth. Před samotným odemknutím je pak nezbytné ukončit spořič obrazovky a dostat se tak na odemykací obrazovku.

Aplikace Samsung Flow pro Android je zdarma, nainstalovalo si ji přes deset tisíc uživatelů a její průměrná známka je 3,6.

Využili byste možnost odemykat počítač či notebook otiskem prstu na telefonu?

Zdroje: androidpolice.com, sammobile.com, theverge.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)