Samsung potvrdil vývoj selfie kamery v displeji. Výsledkem má být dokonalý bezrámečkový telefon

samsung dokonaly bezrameckovy telefon

Výrobci telefonů v několika posledních letech zmenšují a zmenšují rámečky telefonů. Nicméně už narazili na možnosti toho, co je možné s dnešními technologiemi. Jeden z problémů je selfie kamera a senzory, které se nedaří “jednoduše” skrýt. Díky tomu tak můžeme vidět různé řešení od výřezů, průstřelů, vysunování až po úplně zrušení selfie kamery. Samsung nyní potvrdil, že vyvíjí dokonalý bezrámečkový telefon, který v sobě bude mít selfie kameru.

Samsung chystá dokonalý bezrámečkový telefon

Dnešní design přední strany telefonů je pouze přechodný právě než se vyvine dostatečně schopná a levná technologie pro zcela bezrámečkové zařízení. A Samsung chce být mezi prvními. A to i třeba kvůli tomu, aby následně takové displeje prodával jiným výrobcům. Viceprezident korejské společnosti Yang Byung-duk nedávno naznačil, že dokonalý bezrámečkový telefon je ve vývoji. A jak má fungovat?

patent bezrameckovy telefon samsung galaxy

Velice podobně jako můžeme dnes vidět u průstřelů. Přímo v displeji bude zabudovaná selfie kamera. Bude tu však jeden veliký rozdíl. Pokud se selfie kamera nebude využívat, tak vůbec nebude vidět a uvidíme přes ni klasicky displej. Lidé seznámení s vývojem tvrdí, že tam existuje několik podobností s technologiemi pro čtečky otisků prstů v displeji.

Nicméně pokud na takové zařízení čekáte, tak si ještě nějakou chvíli počkáte. Finální nasazení v telefonech je ještě pár let daleko.

Těšíte se na bezrámečkový telefon, nebo vám výřezy/průstřely nevadí?

Zdroj: gizmochina.com, letsgodigital.org

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)