Samsung začal s výrobou LPDDR5 pamětí. Co to znamená pro uživatele?

samsung lpddr5

Jihokorejská společnost Samsung dnes oznámila, že dnešním dnem zahájila sériovou výrobu své nejvyspělejší operační paměti s kapacitou až 12 GB. Jedná se o DRAM moduly typu LPDDR5 a dá se očekávat, že se budou vyskytovat v dražších a prémiových zařízeních. Nové moduly jsou vyráběny 10nm procesem.

Díky těmto modulům se tak v budoucích smartphonech a tabletech od Samsungu dočkáme připojení k 5G sítím, ale hlavně mnohem rychlejší a lepší umělou inteligenci, než doposud. LPDDR5 má být o 30 % rychlejší, než LPDDR4X, které začal Samsung vyrábět teprve před šesti měsíci. Pyšní se pak datovým přenosem až 5 500 Mb za sekundu a dokáže přenést neuvěřitelných 44 GB dat za sekundu. Nové paměti jsou postaveny na druhé generace 10nm a kromě výše zmíněných novinek se spekuluje také o podpoře nahrávání 8K videa!

LPDDR5 samsung galaxy note 10

LPDDR5 jsou také o 30 % úspornější, než aktuální LPDDRX4 a v budoucnu bychom se mohli dočkat také 16 GB verze těchto modulů. Vůbec první telefon, který se nových paměťových modulů dočká bude chystaný Samsung Galaxy Note 10. Tak se nechme překvapit a počkejme si na 7. srpna, kdy Samsung svou novinku oficiálně odhalí.

Myslíte, že bude LPDDR5 i v levnějších telefonech?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)