Samsung chystá kompaktní “véčko” s Androidem

samsung_vecko_ico

Jihokorejský Samsung připravuje představení nové verze chytrého telefonu v provedení “véčko” s operačním systémem Android. Zařízení s kódovým jménem “Veyron” nabídne dvě obrazovky: jednu na vnější straně, druhou na vnitřní straně sklopné části pouzdra.

Dle dosavadních informací bude procesorem Samsung Exynos 8890, tedy stejný čip, jako v aktuálních vlajkových lodích Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Displej modelu s označením SM-W2017 nabídne na úhlopříčce 3,9 palce 1280 x 720 obrazových bodů a samozřejmě půjde o Super AMOLED.

Chystané véčko nese kódové jméno Veyron, stejně jako supersport od Bugatti Chystané véčko nese kódové jméno Veyron, stejně jako supersport od Bugatti

Hlavní fotoaparát bude schopen pořizovat snímky v rozlišení 12 Mpx, přední pak zvládne až 5Mpx fotky. Zvláštností, kterou telefon, skládající se především z kovu a skla, rozhodně zaujme, je hardwarová klávesnice. Nebude se však jednat o QWERTY klaviaturu, nýbrž “starou dobrou” numerickou klávesnici s přidanými tlačítky. Zda bude zařízení odolné proti vodě a prachu není v tuto chvíli známo.

Další vlastnosti modelu SM-W2017 zatím nejsou známy, nicméně loňská verze přicházela na trh se 3 GB operační paměti a 64GB interním úložištěm. Od letošní bychom tedy očekávali přinejmenším stejné, pravděpodobně však i vyšší hodnoty.

Loňský model určitě nevypadal špatně Loňský model určitě nevypadal špatně

“Véčko” jen pro Čínu?

Pokud se vám tento model zalíbil natolik, že byste uvažovali o jeho koupi, budeme mít pro vás špatnou zprávu: podobně, jako předchozí “véčka” od Samsungu bude patrně určen jen pro čínský trh. Starší verze zahajovala prodeje s cenovkou nad 30 000 Kč a lze předpokládat, že letošní na tom nebude jinak.

To ale není jediné “véčko,” které jihokorejský výrobce chystá. Server Sammobile přišel s informací, že Samsung pracuje na nástupci modelu Galaxy Folder (SM-G150). Chystaná novinka bude spadat do nižší třídy – loňská verze nabídla 3,8″ displej s rozlišením WVGA, 8 GB interního úložiště a 1,5 GB RAM. Můžeme předpokládat, že letošní model na tom bude o něco lépe.

Ačkoli nejen u nás je provedení typu “véčko” prakticky překonané, na některých trzích je zjevně pro zákazníky stále ještě zajímavé. Jak to vidíte vy: zaujal by vás chytrý telefon tohoto typu? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: hi-tech.mail.ru, sammobile.com, sammobile.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)