Nový Samsung Chromebook je od začátku stavěn pro Android aplikace

Samsung Chromebook

Samsung na veletrhu CES oznámil nové Chromebooky, které jsou již od začátku stavěné na spouštění Android aplikací. Samsung Chromebook Pro a Plus jsou na první pohled úplně stejní, liší se akorát v použitém procesoru.

Nový Samsung Chromebook má i stylus

Na papíře jsou oba chromebooky stejné, výjimkou je procesor. Pojďme si ale nejprve představit společné specifikace. Displej má 12,3” a jedná se o dotykový LED panel, který má rozlišení 2400 x 1600 pixelů. Dále najdeme dostatečné 4 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti, která půjde rozšířit pomocí microSD karet. Baterie by měla na jedno nabití vydržet až 8 hodin. Nad displejem také najdeme 720p webkameru. K propojení s periferiemi poslouží dvakrát USB-C.

Nyní k tomu jednomu rozdílu. Chromebook Pro používá Intel Core M3 6Y30. Samsung Chromebook Plus pak používá speciální šestijádrový ARM procesor, který je vytvořen speciálně pro Chromebooky. Výkonnější je nicméně verze s Intel Core M3. Celý chromebook je pak kovový a přitom velmi lehký, váží zhruba něco málo přes jeden kilogram. Úplným otočením displeje se pak může jednoduše proměnit v tablet, kde se plně využije stylus.

Verze Plus bude začínat na 449 dolarech, což je v přepočtu bez DPH zhruba 11 500 Kč, cena za Pro verzi zatím nebyla oznámena, dá se ale očekávat, že bude o pár tisíc vyšší. Na trh se dostane ve druhém čtvrtletí tohoto roku, dostupnost v České republice zatím nebyla oznámena.

Co říkáte na cenu za tento Chromebook? Zaplatili byste za něj tolik?

Zdroj: droid-life.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)