Samsung vyřešil automatické nastavení jasu u levných telefonů. Není potřeba světelný snímač

samsung galaxy j8 automaticke nastaveni jasu

Automatické nastavení jasu je dnes pro většinu uživatelů samozřejmostí. K fungování byl až doposud potřeba světelný snímač, který podle okolního světla dokázal určit jas telefonu. Hodně levnějších telefonů tento snímač bohužel nemá, takže majitelé telefonů si ani nemůžou nastavit automatickou změnu jasu. Pokud ale vlastníte levný Samsung telefon, tak pro vás máme dobrou zprávu. Korejská společnost vyřešila tento problém, k určení automatického jasu používá selfie kameru.

Levné Samsung telefony obdrží funkci automatického jasu

Na některých telefonech je již nová funkce nasazena. Zpozorována byla na telefonu Galaxy J8, který umožňuje automatické úpravy jasu podle dat ze selfie kamery. Senzor osvětlení je pořád o úroveň dále, takže se nedá očekávat, že se tato funkce objeví i v dražších telefonech. Okolní světlo se zjišťuje tak, že selfie kamera pořídí fotografii, podle ní se pak určí nastavení jasu.

galaxy j8

I z toho se dá odvodit, že nepůjde o tak rychlou změnou jako se senzorem osvětlení. Navíc vyvstaly otázky, co se bude dít se selfie fotografiemi. Samsung uživatele ujistil, že fotografie nikde neukládá a ihned je maže po zjištění potřebných dat. Z počátku nepůjde o automatickou funkci, uživatel si bude muset vybrat různé nastavení jasu pro jednotlivé světelné podmínky. Jakmile zvolí několik možností, tak telefon při odemknutí vytvoří selfie fotografii a upraví automaticky jas.

Momentálně není k dispozici seznam telefonů, které tuto funkci dostanou. Očekává se minimálně to, že se objeví v řadě Galaxy J, kde většina telefonů nemá senzor osvětlení.

Máte na svém telefonu automatické nastavení jasu, nebo jej upravujete ručně?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)