Apple prý zaplatil Samsungu skoro miliardu dolarů za “nic”. Jaký je důvod?

samsung-apple-kompenzace-q2-2020

Jihokorejský výrobce mobilních telefonů, jejich součástek a mnoha dalších druhů elektroniky nedávno zveřejnil své finanční výsledky za druhý kvartál (duben – červen) roku 2020. Firma Samsung v reportu mimo jiné uvedla, že v divizi výroby OLED displejů obdržela mimořádnou jednorázovou platbu. I když její výše nebyla přesně specifikována, analytické společnosti se shodují na tom, že jde o cca 950 milionů dolarů. A ty prý na účtu přistály od jiného technologického giganta – amerického Applu. Důvodem má být kompenzace za nedodržené množství objednávek OLED displejů pro iPhony, kterých měl Samsung pro Apple dle původní dohody vyrábět více.

iPhone displej

Příčina nižších objednávek je přitom jasná – aktuální pandemie koronaviru. Apple musel zavřít velké spousty kamenných prodejen nejen v USA a iPhony se neprodávají podle plánu. Proto teď nemá americká firma důvod investovat do výroby dalších. V obchodním světě je běžné, že jsou pro tyto případy předem nastaveny finanční náhrady. Nyní podle všeho dosahuje kompenzace mezi firmami Samsung a Apple téměř miliardy dolarů. Pro americkou firmu jde ale samozřejmě jen o zlomek původní částky za OLED displeje. Výrobce iPhonů by měl své výsledky za druhý kalendářní kvartál zveřejnit 30. července. Z reportu pak budou dopady současné situace o něco jasnější.

Co říkáte na tak velkou kompenzaci?

Zdroj: macrumors

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)