TOPlist

Nejde se vám dovolat na Samsung mobil? Zkuste tyto kroky

Samsung Android 13 nefunkční příchozí hovory

Majitelé několika nejnovějších telefonů značky Samsung začali po aktualizaci na systém Android 13 hlásit různé potíže s konektivitou, mezi které patří také nefunkční příchozí hovory. Na straně volajícího se číslo jeví jako nedostupné a často nic netušící volaný majitel Galaxy mobilu přitom mnohdy nedostane po pokusu o spojení ani upozornění. Tento velmi nepříjemný zádrhel se objevil i u mého redakčního Samsungu Galaxy S21 Ultra, takže jsem trochu pátral po řešení. Internet jich vychrlil několik.

Samsung + Android 13 = nefunkční příchozí hovory?

Ačkoli se zatím žádný ze způsobů neukázal jako absolutně spolehlivý, některým uživatelům různé pomohly. Určitě tedy doporučuji jeden po druhém vyzkoušet, pokud se s nefunkčními hovory po aktualizaci na poslední Android také potýkáte. Ideálně pak dejte dalším čtenářům do komentáře vědět, jak jste pochodili.

  1. Zapněte / vypněte VoLTE hovory. Řada uživatelů v diskuzích zmiňuje, že je dobré zkusit přepnout volání přes VoLTE. Pokud ho používáte, tak vypnout, a naopak. Přepínání najdete v Nastavení > Připojení > Mobilní sítě.
  2. Omezte datovou síť na 4G/LTE či 3G/2G. Několikrát údajně pomohlo vypnutí 5G připojení. Provést tak můžete na stejném místě.
  3. Zkuste vyndat druhou SIM kartu. Problémy hlásí ve velké míře lidé, kteří mají v Samsung mobilu připojené dvě SIM karty současně. Vyzkoušejte, jestli problém jedné nevyřeší vyjmutí té druhé.
  4. Pořiďte si eSIM. Některým majitelům Galaxy mobilu prý definitivně pomohlo až to, když primární plastovou SIMku vyměnili za eSIM. Radikální řešení, ale pokud jste o tom stejně uvažovali, klidně vyzkoušejte.
  5. Zkoušeli jste to vypnout a zapnout? Klasická připomínka, která umí ve světě elektroniky vyřešit až neuvěřitelné množství potíží. Zdá se, že i tady. Jen to podle všeho není trvalé a problémy se vracejí.

Zmíněný problém s konektivitou je u nových případů (již dříve měli nebo mají trable i uživatelé Galaxy mobilů se starším Androidem) zcela jistě zaviněn zmíněnou aktualizací a dá se předpokládat, že Samsung přispěchá s vlastním řešením. Do té doby můžeme asi pouze podobně experimentovat.

Pomohl některý z postupů? Který?

Diskuze tady či tady.

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)