Samsung se dohodl s AMD, grafika Radeon půjde na mobil

grafika AMD Radeon mobil Samsung

Grafika na dotykových zařízeních zaznamenala za posledních několik let obrovský pokrok. Výrobcům se však stále nabízí lákavá myšlenka supervýkonného grafického čipu, který by se vyrovnal dedikovaným počítačovým grafickým kartám, nebo herním konzolím. Právě s touto vidinou přichází na svět nová strategická spolupráce mezi mobilním magnátem Samsung a výrobcem grafických čipů a procesorů AMD. Cílem tohoto partnerství je přivést grafickou technologii AMD Radeon na mobil.

AMD Radeon na mobil, příležitost nejen pro hráče

Dlouholetý souboj AMD vs Intel začíná novou kapitolu. Počítačový gigant Intel se zapojením do světa dotykových zařízení koketuje již delší dobu. Několik let se snažil o integraci svých čipů do chytrých telefonů a tabletů, nedávno dokonce představil vlastní koncept ohebného telefonu. AMD na to nyní odpovídá uzavřením spolupráce s jedním z největších výrobců mobilních telefonů a chytrých zařízení vůbec. Samsung na začátku června oznámil uzavření dlouholetého strategického partnerství s AMD, jehož cílem je právě zmíněná integrace technologie Radeon na mobil.

ARK: Survival Evolved on Mobile!

ARK: Survival Evolved on Mobile!

AMD tak za licenční poplatky připraví jedinečné řešení postavené na nedávno představené architektuře RDNA. Toto řešení se nemusí nutně týkat jen mobilních zařízení, další produkty zůstaly prozatím nespecifikovány. Ani jedna ze společností prozatím neuvedla detailnější informace, můžeme tak jen čekat, co vše spolupráce přinese.

Co na spolupráci říkáte vy?

Zdroj: Android Police, Samsung

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)