TOPlist

Samsung představil vlastní „iMac“. Má minimalistický vzhled, super výkon i vysouvací web kamerku

samsung all-in-one počítač core i7
  • Samsung ukázal vlastní all-in-one PC
  • Ve výkonu překonává jablečný iMac
  • Má vysouvací webkameru a snadno v něm upgradujete RAM

Počítače od Samsungu u nás nejsou tolik populární, což je logické. České zastoupení je k nám totiž vůbec nedováží, ať už se jedná o notebooky, nebo stolní počítače. Přitom Galaxy Booky patří k těm nejlepším laptopům na trhu a je to rozhodně škoda. Každopádně nyní jihokorejská firma ve svých končinách představila nový počítač s nepříliš sexy označením DM530AFA-LC71W. Ten se bude snažit konkurovat ostatním all-in-one počítačům, mimo jiné třeba iMacu.

Už na první pohled si lze všimnout určité podobnosti právě s jablečným iMacem. Počítač od Samsungu má podobný dolní panel i stojan. Dominantou přední strany je docela obyčejný 23,8palcový IPS panel s Full HD rozlišením a antireflexní vrstvou. Samsung se nikterak nevyjádřil k obnovovací frekvenci ani dalším podstatným parametrům, takže počítejme spíše s 60 Hz. Pod kapotou může tikat až 12jádrový Intel Core i7-1360P, který v některých testech překonává třeba právě čipset Apple M2. Dopomáhá mu v každém případě 16 GB LPDDR5 RAM a 512GB NVMe SSD disk. Paměť RAM bude mimochodem poměrně snadné upgradovat.

Samozřejmostí je také webkamera, která je vysouvací či stereo reproduktory o celkovém výkonu 5W. Z portové výbavy stojí za zmínku 4x USB-A , 1x USB-C, Ethernet, HDMI či čtečka microSD karet. V balení se kromě napájecího kabelu nachází také bezdrátová klávesnice i myš. Základní varianta s procesorem Core i3 vychází v přepočtu asi na 19 800 korun bez daně, vrcholná verze s i7 je k dostání za asi 27 500 korun bez daně. Samsung bohužel nepotvrdil mezinárodní dostupnost, takže je možné, že zůstane exkluzivní pouze pro Jižní Koreu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Koupili byste si all-in-one od Samsungu?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)