Samsung pracuje na 250Mpx fotoaparátu pro telefony. Kdy se ho dočkáme?

samsung galaxy fotoaparát

Nedávno jsme vám psali o tom, že se Yongin Park, což je vedoucí obchodního týmu Sensor společnosti Samsung rozpovídal na téma fotoaparátů. Dle něj má Samsung za cíl vytvořit v budoucnu až 600 Mpx senzor, který má poskytnout ještě více detailů, než lidské oko. Takový fotoaparát však nejspíše jen tak nespatříme v telefonech, ale v jiných zařízeních, kde pro něj lidé najdou skutečné využití. Nyní však prosakují nové informace o tom, že Samsung chystá 250Mpx senzor, který v telefonech bude. Kdy ho tedy očekávat?

Podle nejnovějších informací pracuje společnost na 250 Mpx fotoaparátu pro telefony, přičemž může mít velikost až 1 celý palec. Pro srovnání 108 Mpx senzor v Galaxy S20 Ultra má velikost 1/1.33. To je o poznání méně než 1 celý palec.

samsung 250 mpx

Informace ze stejného zdroje dále říkají, že má Samsung již hotový výzkum ohledně 150Mpx senzoru a v prvních telefonech se má objevit ve druhé polovině letošního roku. To by znamenalo, že ho dostane také řada Samsung Galaxy Note 20, kterou společnost tradičně představuje v srpnu. Senzory s 250 Mpx pak mají přijít v roce 2021. Na další informace si však ještě budeme muset počkat.

Dával by 250 Mpx senzor smysl v Samsung telefonech?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)