TOPlist

Nejprodávanější značka telefonů v ČR za rok 2019? Asi vás nepřekvapí

samsung-2019-statistiky-cr

Celosvětově nejprodávanější značkou mobilních telefonů za rok 2019 je jihokorejský Samsung. Výrobce, který na globálním trhu několik let vládne díky špičkovým vlajkovým modelům, ale třeba i díky průměrné řadě A, vévodil vloni i statistikám prodejů v České republice. Samsung u nás prodal během minulého roku 900 tisíc telefonů. K tomu navíc 93 tisíc kusů další elektroniky jako jsou hodinky či sluchátka. Data vycházejí z nedávno zveřejněné zprávy společnosti. K tomu firma doplnila podrobné statistiky prodejnosti ke svým zařízením. Nejprodávanějšími telefony této značky byly Galaxy S10e a Galaxy A40, mezi tablety Tab S5e a Tab A 10.1 a z nositelné elektroniky náramek Fit e.

samsung galaxy s10e

Smartphony řady Galaxy S10 zaznamenaly o 33% vyšší prodeje něž předloňské modely Galaxy S9. Vůbec nejprodávanějším prémiovým smartphonem Samsungu na českém trhu se loni stal model Galaxy S10e, následovaný modelem Galaxy S10+. Ze střední třídy telefonů uživatelé loni nejvíce nakupovali Galaxy A40 a Galaxy A50. Nejžádanějším tabletem z prémiové řady se loni na tuzemském trhu stal Galaxy Tab S5e a poté Galaxy Tab S6. Mezi tablety střední třídy byl nejžádanější Tab A 10.1. Nositelné elektronice vévodily chytré náramky Galaxy Fit e a poté chytré hodinky Galaxy Watch 46mm a Galaxy Watch Active2.

Koupili jste si v roce 2019 nějaký Samsung produkt?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)