Samsung představil praktické 10 000 mAh powerbanky a nabíječku do auta

samsung powerbanka bezdrátové nabíjení

Samsung kromě včerejších telefonů, nových sluchátek a obalů představil také 10 000 mAh powerbanky a praktickou nabíječku do auta. Přesto, že je promuje hlavně jako doplňky k novým modelům, samozřejmě je lze použít i s jakýmkoliv jiným Android telefonem. Jaké tedy jsou a na kolik nás vyjdou?

První powerbanka nabídne 7,5W bezdrátové nabíjení standardu Qi, přičemž se můžeme spolehnout také na dva USB-C porty, které mohou nabíjet skrz USB PD až s výkonem 25W. Druhá powerbanka postrádá bezdrátové nabíjení a přichází s jedním USB-A a USB-C portem. Dokáže nabíjet stejnou rychlostí, tedy 25W. První verze se bude prodávat za 80 dolarů, tedy asi 1 800 korun bez daně, zatímco o ceně za levnější model se Samsung nezmínil. Do prodeje mají jít spolu s Galaxy S20 někdy v březnu.

Kromě toho jsme se dočkali také nabíječky do auta. Ta rovněž nabídne USB-C, který dokáže nabíjet až 45W a USB-A, který zvládne 15W. Samsung zde upozorňuje, že S20 Ultra a Galaxy Note 10 + jsou v současné době jedinými zařízeními v jejich portfoliu, které 45W nabíjení zvládnou. Zde se Samsung o ceně bohužel také nezmínil.

Přemýšlíte nad koupí 10 000 mAh Samsung nabíječky?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)