Telefony řady Galaxy S se mají po vzoru Applu dočkat vlastních čipsetů

samsung galaxy s22

Po přečtení tohoto nadpisu vás jistě jako první napadl argument, že to přece firma celou dobu dělá. Vždyť čipsety Exynos jsou od Samsungu a nalezneme je na některých trzích (včetně toho našeho) právě v jihokorejských vlajkách. Jenže to není tak úplně pravda.

Samsung pro své vlajky prý chystá vlastní čipsety

Samsung totiž prodává Exynos čipy dalším značkám, mezi které patří například Motorola nebo vivo a tak o nějaké super optimalizaci, jako třeba v případě Applu nemůže být řeč. Ale mohla by. Dle leakera Ice Universe nejsou představitelé společnosti Samsung spokojeni s tím, jak zákazníci reagují na skandál ohledně vědomého snižování výkonu a nelíbí se jim ani energetická (ne)efektivita a zahřívání čipů Snapdragon 8 Gen1 a Exynos 2200.

The Samsung Smartphone Scandal: Explained

The Samsung Smartphone Scandal: Explained

Právě proto se začíná v zákulisí hovořit o tom, že Samsung chystá čipsety, které budou vlajkovým lodím Galaxy S (a zřejmě i ohebným Galaxy Z) šité na míru. Díky tomu bychom se měli dočkat lépe optimalizovaných telefonů. První zařízení s tímto dosud neoznámeným čipem by měla firma představit v roce 2025.

Uvítáte tento krok?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)