Společnost Nike vytvořila samozavazovací boty: Ovládají se chytrým telefonem

samozavazovaci boty nike

Většina z vás si určitě pamatuje samozavazovací boty z kultovního filmu Návrat do budoucnosti II. Možná už ale nevíte, že společnost Nike tyto boty doopravdy vytvořila a prodává od roku 2016. Jenže jsou hodně drahé a aktivace zavazování není zrovna ideální. Tento rok se chystá nová verze, která bude o něco levnější a zároveň bude využívat chytrý telefon k automatickému zavazování tkaniček.

Samozavazovací boty Nike s ovládáním pomocí telefonu? Zítra půjde o realitu

Na novou generaci samozavazovacích bot upozornila přímo společnost Nike na svém Twitter účtu, kde zveřejnila video s několika sportovci. Na samotném videu sice nevidíme samotné boty, můžeme ale vidět ovládání telefonem a následně zvukový doprovod v podobě zavazování tkaniček. Design druhé generace nebyl zveřejněn, na náhledovém obrázku můžete vidět první generaci vyvedenou ve speciální edici Návratu do Budoucnosti.

Jeden ze sportovců se zeptá: “Takže já si můžu tohle propojit s telefonem?” a následně vykřikne “Tohle je šílené”. První generace těchto bot s názvem HyperAdapt 1.0 měla speciální tlačítko přímo na botách. Ovládání telefonem na dálku je tak výraznou novinkou. Dále se hodně sníží cena těchto chystaných bot. Spekuluje se o částce 350 dolarů, v přepočtu s DPH 9 500 Kč. Jen pro představu, první generace se prodává v přepočtu za 19 tisíc Kč s DPH. Oficiálního představení nových samozavazovacích bot se dočkáme zítra.

Chtěli byste mít samozavazovací boty jako Marty McFly?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)