Sailfish OS dostupný pro OnePlus One, prozatím v alpha verzi

Sailfish OS OPO

Pokud jste majitelé telefonu OnePlus One a rádi byste vyzkoušeli i jiný operační systém než Android, zbystřete. Ke stažení je totiž první alpha verze operačního systému Sailfish OS právě pro tento chytrý telefon. OnePlus One se tak vedle některých smartphonů z řady Nexus stává dalším, původně ryze Android zařízením, na které lze nainstalovat port operačního systému Sailfish OS. Společnost Jolla, jejíž jádro tvoří bývalí zaměstnanci finské Nokie, má na svém kontě zatím pouze jediný smartphone, využívající tento systém své vlastní výroby. Ten Jolla uvedla na trh již téměř před rokem a půl, zásadní komerční úspěch ale nezaznamenal. V současnosti by však tato společnost měla pracovat na 8″ tabletu, využívajícím právě Sailfish OS. Tento operační systém je zajímavý poměrně originálním a povedeným rozhraním nebo podporou Android aplikací.

První build Sailfish OS pro OnePlus One vám přiblíží následující video.

SailfishOS pre-alpha1 on #oneplus one

SailfishOS pre-alpha1 on #oneplus one

V současnosti se port Sailfish OS pro OnePlus One nalézá ve velmi rané fázi a zdaleka není vhodný pro každodenní použití. Například u něj není funkční Wi-Fi, fotoaparát, OTA aktualizace nebo podpora pro Android aplikace. Toto první sestavení je tedy vhodné pouze pro uživatele, kteří by si Sailfish OS rádi osahali.

OnePlus sailfish OS

Vyzkoušeli byste (plně funkční) port Sailfish OS, pokud by byl k dispozici také pro vaše zařízení?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)