TOPlist

Jak kvalitní je safírové sklo u Xiaomi Mi 9? Co dalšího odhalil test odolnosti?

xiaomi mi 9 test odolnosti

Nejnovějším zařízením, které prošlo testem odolnosti u Zacka Nelsona z YouTube kanálu JerryRigEverything, je Xiaomi Mi 9 (Heuréka). Jak si žhavá novinka poradila v extrémních podmínkách. A co safírové sklo?

Xiaomi Mi 9 si s testem odolnosti poradil dobře. Výjimkou je safírové sklo na zadní straně

Kompletní test odolnosti můžete sledovat na videu níže. Jedná se o klasický test odolnosti od Zacka Nelsona, kde se nejprve vyzkouší odolnosti proti poškrábání, odolnost proti ohni a také, jak je na tom telefon s násilným ohýbáním. Dobrou zprávou je to, že telefon Xiaomi Mi 9 prošel všemi těmito testy bez problémů.

Mi 9 Durability Test! – Is the Camera Lens Sapphire?

Mi 9 Durability Test! - Is the Camera Lens Sapphire?

Jediný problém, který Zack měl, se týká ochrany zadního fotoaparátu. Xiaomi v marketingových materiálech tvrdí, že používá safírové sklo, což je prémiovější materiál, který je mnohem více odolný proti poškrábání. Využívají ho například výrobci prémiových hodinek. Vidět jsme ho mohli i u některých telefonů. Bohužel ale Xiaomi se zde řadí po bok Applu.

Podle měřiče se sice na zadní straně nachází v oblasti fotoaparátů safír, jenže se nejedná o stejný „prémiový“ safír, který známe z hodinek. Jedná se tak jen o levný marketingový tah a jak můžete vidět i na videu, objektivy fotoaparátů chrání safírové sklo, které je proti škrábancům stejně odolné jako klasické tvrzené sklo na přední či zadní straně mobilů. Úplně stejně je na tom i Apple, který se rovněž chlubí safírem, ale ve skutečnosti nepřidává na odolnosti vůbec nic navíc.

[aps_product_sz id=“535953″]

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Co říkáte na odolnost Xiaomi Mi 9?

Zdroje: gsmarena.com, youtube.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)