Náš systém bude rychlejší než Android, tvrdí zakladatel Huawei. Z čeho má obavy?

huawei rychlost systemu hongmeos

Zakladatel společnosti Huawei Ren Zhengfei se pro francouzský magazín LePoint rozpovídal o systému Huawei. Chlubil se, že rychlost systému HongMengOS bude prvotřídní, zároveň ale přiznal obavy z nedostatku aplikací.

Huawei sníží závislost na Androidu. HongMengOS má být hlavní zbraní nejen na telefonech

V první řadě řekl Zhengfei, že Huawei plánuje snížení závislosti na Androidu. To není moc překvapivé, protože stejná situace, kterou společnost musela a musí řešit v USA, může v budoucnosti nastat kdykoliv. Zároveň prozradil, že HongMengOS bude více než jen systém, který nahradí Android. Huawei plánuje nasazení do zařízení Internetu věcí, ale i třeba do samořiditelných vozidel.

lepoint rozhovor zakladatel huawei

HongMengOS má být až o 60 procent rychlejší než Android, zpracovaní systémových procesů má být menší než 5 milisekund a podle slov zakladatel je jejich systém i pravděpodobně rychlejší než iOS. Ne vše je ale tak veselé. Největší obavy má Zhengfei z obchodu s aplikacemi, který má nahradit Google Play. Přiznal, že tohle je oblast, ve které čeká Huawei nejvíce překážek. A to i třeba kvůli tomu, že není jednoduché přimět vývojáře, aby přešli na jinou platformu, obzvlášť pokud je úplně nová.

huawei vraceni penez

Huawei zároveň několikrát v uplynulých letech (od roku 2016) prohlašoval, že se stanou největším výrobcem telefonů na světě a v roce 2020 přeskočí Samsung. Podle vyjádření Walera Ji, jednoho z šéfů společnosti pro západní trh, se to však nestane. Důvodem jsou samozřejmě sankce ze strany USA, které ovlivnily prodeje a dodávky Huawei zařízení na celém světě. Společnost očekává pokles o 40 až 60 procent.

Těšíte se na rychlost systému HongMengOS?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)