Menu

Rychlé sdílení souborů na Androidu přes SuperBeam

Občas se vám stane, že potřebujete někomu v rychlosti překopírovat soubor a žádná z dostupných variant není dostatečně rychlá, elegantní a efektivní. Jak je možné, že se zařízení nechtějí spárovat přes Bluetooth? Vždyť to včera šlo! Sakra, jako příloha mailu je to moc velké… ani to nestihnu nahrát na Dropbox! Možná trochu dramatizuji, ale třeba nejsem až tak daleko od pravdy.

unnamed (4) 2adutyqa

Za vyzkoušení by ve svízelné situaci mohla stát aplikace SuperBeam. Funguje na principu WiFi Direct pro posílání souborů. Na jednom mobilu vyberete soubor, který čeká cesta na druhé zařízení a mobil vám vygeneruje QR kód. Ten pomocí druhého telefonu naskenujete (opět skrze SuperBeam aplikaci) a… to je v podstatě vše. Pokud jsou oba mobily vybaveny NFC technologií, můžete využít i tuto možnost.

Se SuperBeamem by měla v pohodě spolupracovat většina správců souborů či galerií, takže rychlému přenosu souborů by už nemělo stát nic v cestě. Vlastně ano – systém. Pokud máte nižší verzi Androidu než 4.0, program se přepne pouze do funkce WiFi hotspotu.

SuperBeam je zdarma a instalační balíček má velikost pouze 1,2MB, takže ho v klidu stáhnete i přes mobilní datové připojení.

 

 

SuperBeam | WiFi Direct Share
Majed Alhajry
Verze2.1 (25. 3. 2013)
Velikost1,2 MB
4.0+


Zdarma

 

 

Komentáře

David

David

26.3.2013 12:38

Má to samé nevýhody, alespoň prozatím, je nutnost mít nainstalovanou verzi 4.0 na obou zařízeních. Mě se osvědčil způsob poslat si soubor v příloze na mail. Další nevýhodu bych viděl v tom, že se musí naskenovat QR kód. Jak pošlu soubory někomu, kdo je v jiném městě? Existuje tam nějaká možnost zadat nějaký číselný kód, myslím si, že neexistuje.

Fido

Fido

26.3.2013 12:43

Zatím mi vždycky stačilo to přenést přes ftp nebo sftp z tednoho telefonu na druhý a nebo mezi telefonem a pc.

AndyS

AndyS

26.3.2013 13:29

Tady zjevne nekdo nepochopil pointu – tohle je k RYCHLEMU sdileni souboru mezi dvemi pristroji nachazejicimi se vedle sebe, tzn zadne nastavovani wifi, ftp, nebo posilani mailem – jde to primo z pristroje na pristroj pres wifi direct.

oNMraz

26.3.2013 13:47

Funguje parádně. Tohle jsem delší dobu hledal. Díky

Roman Koráb

27.3.2013 11:12

Ja to vidim stejne jako AndyS a oNMraz. Zkusil jsem na firemni wifi a parada. Z tabletu do telefonu jedna radost. Diky to Jan Olejnik za tip.

RSS (komentáře k článku)