Runtastic Me: krokoměr od profíků na fitness

runtastic_me_ico

Runtastic je na poli sportovních aplikací pro Android zavedeným pojmem – jeho portfolio čítá jak komplexní aplikace, tak specializované programy pro vypracování břišních svalů, cyklistiku, jakož i konkrétní cviky, jako jsou sklapovačky, kliky, dřepy, nebo přitahování k hrazdě (kompletní nabídku aplikací Runtastic najdete v Obchodě Play). Na začátku srpna přibyl v seznamu další program s prostým názvem Runtastic Me, fungující jako krokoměr. Pojďme se podívat na to, jak vám pomůže oživit ducha ve vašem těle.

Runtastic Me: krokoměr od profíků na fitness Runtastic Me: krokoměr od profíků na fitness

Co Runtastic Me slibuje?

Runtastic Me nabízí spolehlivé průběžné sledování denní pohybové aktivity, pomůže získat lepší pocit, vylepšit osobní návyky a najít nevyužitý potenciál. Aplikace odpoví na následující otázky:

 • Nachodíte denně dostatečný počet kroků?
 • Spálíte pohybem zdravé množství kalorií?
 • Jste připraveni žít o trochu lépe – bez vynaložení velkého úsilí?

Jde tedy o pasivní aplikaci, která v průběhu dne monitoruje pohyb uživatele a zobrazuje aktuální stav, jakož i průběh aktivity v historii. S tímto programem budete sledovat svůj pokrok a provádět úpravu životního stylu, takže můžete žít lépe a dosáhnout svých cílů.

Jako hlavní vlastnosti aplikace jsou jmenovány:

 • Sledování počtu ušlých kroků – udržujte se aktivní i během nejrušnějších dnů.
 • Aktivní minuty: sleduje momenty, kdy jste se nejvíce pohybovali.
 • Sledujte své spálené kalorie s využitím komplexního výpočtu kalorií, zahrnujícího bazální metabolismus, hmotnost, věk a pohlaví, abyste našli zdravou rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie.
 • Stanovte si cíle a sledujte jejich plnění v průběhu dne.
 • Vyzvěte sami sebe – snadno porovnáte své denní statistiky s předchozími dny a můžete se pokusit překonat své dosavadní maximum.
 • Integrace s dalšími aplikacemi Runtastic, Road Bike, Mountain Bike, Six Pack a dalšími programy z kolekce.
 • Runtastic Me je kompatibilní s fitness náramkem Runtastic Orbit (psali jsme o něm v aktualitě Runtastic Orbit – první fitness náramek od krále sportovních aplikací).

Jak Runtastic Me funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 1.0.2 jsme nainstalovali na redakční Samsung Galaxy S III s alternativní ROMkou CyanogenMod 11.0 M9 (Android 4.4.4). Po prvním spuštění se uživatele ujme průvodce, který ho v pěti krocích seznámí s některými vlastnostmi:

 • Runtastic Me je váš osobní “tracker” a přehled pohybové aktivity.
 • Aplikace může sledovat ušlé kroky, spálené kalorie, spací návyky, náladu a další faktory.
 • Nechte se motivovat a užijte si zábavu nastavením vlastních cílů a sledováním jejich dosažení.

  Runtastic Me je váš osobní „tracker“ a přehled pohybové aktivity Runtastic Me je váš osobní „tracker“ a přehled pohybové aktivity

  Aplikace může sledovat ušlé kroky, spálené kalorie, spací návyky, náladu Aplikace může sledovat ušlé kroky, spálené kalorie, spací návyky, náladu

  Nechte se motivovat a užijte si zábavu nastavením vlastních cílů Nechte se motivovat a užijte si zábavu nastavením vlastních cílů

 • Runtastic Me spojuje data z dalších aplikací Runtastic, takže v jednom programu budete moci sledovat veškeré své sportovní aktivity.
 • V posledním kroku se budete muset registrovat či přihlásit. K přihlášení poslouží účet Runtastic, Google, nebo Facebook.

Runtastic Me spojuje data z dalších aplikací Runtastic Runtastic Me spojuje data z dalších aplikací Runtastic

V posledním kroku se budete muset registrovat či přihlásit V posledním kroku se budete muset registrovat či přihlásit

Přihlášení účtem Google - požadavky na oprávnění Přihlášení účtem Google – požadavky na oprávnění

V případě ověření přes Google, kterou jsme použili pro účely testování, vyžaduje aplikace práva přistupovat k základním profilovým informacím a seznamu lidí v kruzích, zpřístupnění aktivity na Google+ a zobrazení základních údajů profilu.

Pokud se budete ověřovat přes Facebook, bude Runtastic chtít přístup k veřejnému profilu, seznamu přátel, e-mailové adrese a datu narození.

Rozhodnete-li se registrovat k účtu Runtastic, budete muset zadat křestní jméno, příjmení, e-mailovou adresu, datum narození, heslo a volitelně i profilovou fotografii.

V dalším kroku pak zadáte svou výšku a váhu. Následně, pokud jste vlastníkem náramku Runtastic Orbit, můžete provést spárování s tímto zařízením. To ale nebyl náš případ, proto jsme tuto možnost přeskočili. Jako krokoměr pak poslouží samotná aplikace, spolupracující se senzory telefonu.

Nabídka spárování s náramkem Orbit Nabídka spárování s náramkem Orbit

Pokus o párování s náramkem Orbit Pokus o párování s náramkem Orbit

Neúspěšné párování s náramkem Orbit Neúspěšné párování s náramkem Orbit

Prostředí aplikace

Poté se již ocitnete v prostředí programu, očividně inspirovaném posledními trendy v uživatelské grafice. Horní čtvrtinu obrazovky tak zabírá profilová fotografie, kolem které je kroužek, indikující kolik z plánovaného počtu kroků jste dnes ušli.

Prostředí aplikace - probíhá synchronizace Prostředí aplikace – probíhá synchronizace

Prostředí aplikace - synchronizace proběhla Prostředí aplikace – synchronizace proběhla

Zbylou část obsadily informace o aktuálním dni:

 • Počet ušlých kroků.
 • Aktivní minuty.
 • Spálené kalorie.
 • Ušlá vzdálenost (vypočítaná z počtu kroků).
 • Délka spánku (funguje pouze s náramkem Runtastic Orbit).

Klepnutím na údaje se dostanete k dalším podrobnostem Klepnutím na údaje se dostanete k dalším podrobnostem

Horizontálním listováním lze prohlížet historii Horizontálním listováním lze prohlížet historii

Vertikálním listováním přecházíte mezi měřenými hodnotami Vertikálním listováním přecházíte mezi měřenými hodnotami

Klepnutím na údaje se dostanete k dalším podrobnostem – zpravidla grafickému vyjádření daného parametru v čase. V této části lze horizontálním listováním prohlížet historii a vertikálním přecházet mezi měřenými hodnotami. Můžete tu také nastavit své “limity” – tedy hodnoty, kterých byste chtěli dosáhnout. Líbilo se nám, že Runtastic Me při nastavování cílů ukazuje dosavadní průměr a barvou i slovně hodnotí volbu uživatele.

Nastavení cíle ušlých kroků Nastavení cíle ušlých kroků

Další možnosti se skrývají v postranní nabídce, která se ukáže po klepnutí na tlačítko v levém horním rohu. V této sekci najdete položky:

Už z výpisu jednotlivých položek je zřejmé, že aplikace je přeložena do češtiny jen částečně. Uvidíme, zda autoři zapracují na zlepšení v některé z příštích verzí.

Program se po spuštění usadí v oznamovací oblasti, kde by měl průběžně informovat o počtu ušlých kroků, nicméně během testování se nám stávalo, že se tento údaj aktualizoval vždy až po otevření aplikace. Podobně negativně nás překvapilo, když jsme naměřené údaje nenašli ve webové aplikaci Runtastic.com.

Program se po spuštění usadí v oznamovací oblasti Program se po spuštění usadí v oznamovací oblasti

Resumé

Runtastic Me je nesporně pěkně provedený krokoměr, poskytující podrobné informace o pohybových aktivitách uživatele, zejména chůzi. Funguje na principu krokoměru, takže ke sledování ušlé vzdálenosti nepotřebuje GPS, nespotřebovává tedy výrazně baterii a není závislý na viditelnosti geolokačních satelitů, díky čemuž bude fungovat i v interiérech. Pokud tedy například chcete vědět, kolik kroků ujdete během pracovní doby v kanceláři, stačí si dát telefon do kapsy a večer se podívat na výsledek měření.

Bohužel musíme konstatovat, že aplikace ještě není dokonalá – kromě neúplné lokalizace do češtiny musíme vytknout především chybějící synchronizaci s webem a nezobrazování průběžných výsledků v oznamovací oblasti. Funkce sledování spánku je navíc dostupná jen v případě, že program spárujete s fitness náramkem Orbit.

Program se do jisté míry podobá aplikaci S Health, kterou najdete předinstalovanou na telefonech Samsung, nicméně podporuje jen jediný typ sportovní aktivity, a to chůzi. V případě, že své tělo “mučíte” i jinými sporty, jistě najdete v nabídce aplikací Runtastic tu svou.

Aplikaci Runtastic Me si zatím stáhlo něco přes deset tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,3. Instalační balíček, velký 8,9 MB, můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Runtastic Steps - Step Tracker & Pedometer
Runtastic Steps - Step Tracker & Pedometer
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)