Známá online hra Runescape míří na telefony

runescape

Runescape je známá online hra, která má za sebou i několik rekordů. Vydána byla již v roce 2001. Nyní o 16 let později se oficiálně podívá i na mobily a tablety, dostupné budou starší a novější verze hry.

Na přenosná zařízení se dostane i Old School Runescape

Vývojáři a vydavatelé hry ze studia Jagex oznámili, že se na telefony a tablety dostanou obě verze hry. A to jak “nový” Runescape, tak i starší verze, která je mezi hráči nejvíce proslavena. Obě hry budou mít předělané ovládání a uživatelské rozhraní, které bude přizpůsobeno dotykovým obrazovkám.

runescape

Zajímavé je také to, jak mezi sebou budou fungovat jednotlivé verze na PC a telefonech. Obě verze budou totiž sdílet stejné servery. Můžete tak hrát doma na počítači, když se ale někde vydáte, tak bez problému budete moct pokračovat na cestách na mobilu nebo tabletu.

Tohle rozhodnutí, přinést hru na telefony, je údajně podle toho, že 90% aktivních hráčů chtělo mobilní verzi a dalších 64% bývalých hráčů řeklo, že by si rádi vyzkoušeli mobilní verzi. Na další informace si nyní musíme dočkat, na konec ještě dodáme, že Old School verze Runescape by měla na přenosná zařízení přijít v zimě, normální verze pak v roce 2018. Jedná se tak o další MMO hru, která se chystá na telefony. V těchto dnech například vychází Albion Online.

Hráli jste někdy Runescape? Těšíte se na mobilní verzi hry?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)