Menu

Tvůrce Pokémon GO: Rozšířenou realitu čeká s chytrými brýlemi boom

John Hanke, který stojí v čele společnosti Niantic, plánuje spojit dvě chytré věci do jedné. Rozšířená realita a chytré brýle vytvoří ojedinělou kombinaci. Hra Pokemon GO tak dostane nový rozměr, díky kterému lze chytat pokémony doslova kdykoli a kdekoli. Samozřejmostí je připojení k internetu.

Rozšířená realita a chytré brýle dohromady

Hru Pokemon GO všichni dobře znají. Její tvůrce John Hanke odkryl, co má společnost Niantic v plánu do budoucna. Podle něj má rozšířená realita obrovský potenciál, a to hlavně ve spojení s chytrými brýlemi, kdy se vám vše, co na displeji vidíme promítne přímo před vašima očima.

john-hanke-tvurce-pokemon-go

Nejrozšířenější platformou jsou dnes mobilní telefony. Jejich uživatelské rozhraní však není dokonalé, a proto je potřeba jej podpořit rozšířenou realitou a chytrými brýlemi, díky kterým člověk vnímá informace přirozenější formou říká John Hanke.

Díky rozšířené realitě a chytrým brýlím nebudeme hrát jen hry. Tato technologie pomůže například při nakupování, nebo při cestování, kdy vám ve velkých městech brýle ukážou správnou cestu, nebo linku autobusu. Teď už jen záleží, jestli se připojí i ostatní firmy a urychlí tak celý vývoj.

Pokémon GO
Pokémon GO
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free+

Jak byste využili rozšířenou realitu a chytré brýle vy?

Zdroj: engadget.com

 

Komentáře

MaXi

19.10.2017 8:09

tohle uz tu jednou bylo, ale technologie bryli proste jeste nebyla pripravena… az to vychytaji aby to fungovalo jako na tom videu, ktery bylo jakysi trailer na Google Glass , tak to bude super, ale do te doby to neni zadna novinka, teorii uz jsme slyseli mockrat…

RSS (komentáře k článku)