Slušná péče: 8 let starý router Turris dostává nový OS

Turris OS 5.3 podpora router

Když jsme nedávno psali o vydání aktualizací pro televizní přístroje Nvidia Shield, chválili jsme americkou společnost za příkladnou péči. Novou verzi systému totiž poslala do kompletně všech generací tohoto populárního zařízení, včetně úplně nejstaršího z roku 2015. Podobný kousek mají nyní na svědomí tahouni českého technologického projektu Turris. Do routerů této značky vyrazila nová verze systému s označením 5.3 a mezi příjemci je i původní hardware z roku 2013.

“Produkty i bezpečnostní systém Turris Sentinel neustále zdokonalujeme. To však neznamená, že nemyslíme na uživatele, kteří založili naši komunitu. Naddimenzovaný návrh prvního routeru nám umožňuje stále využívat možností první generace, která vznikla v roce 2013,” říká šéf projektu Petr Palán, proč mohl první model dostat Turris OS 5.3. Díky zpětné kompatibilitě zůstávají i první uvedené routery stále technologicky konkurenceschopné a uživatelům zajišťují plnou ochranu. Zpětná kompatibilita se má vztahovat i na připravovanou novou generaci Turris OS 6.

Jak je na tom s podporou váš router?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)