Robotický vysavač Xiaomi Roborock T7S vám svými schopnostmi vyrazí dech. Co zvládá?

Roborock T7S představil

Roborock je specialista na chytré vysavače z rodiny značek Xiaomi. Nyní představil nejnovější model Roborock T7S, který vám svými schopnostmi doslova vytře zrak i podlahu. Hranice toho, co dokáže robotický vysavač se zase posunula. Jaké vychytávky se naučil nejnovější model?

Roborock patří mezi naprostou špičku ve výrobě robotických vysavačů. Firma ale neusíná na vavřínech a představení novinky Roborock T7S zase posouvá hranice toho co robotický vysavač zvládne. Stejně jako jeho předchůdci z řady Roborock T7 je kromě laserového radaru vybaven i kamerami. Ty dokáží pocí umělé inteligence rozpoznat překážky v domě. Vysavač tak dokáže sám upravovat svoje chování podle typu překážek.

Achillovou patou robotických vysavačů bylo dlouho vytírání podlahy. Vysavače většinou dokážou vytírat jen tak, že za sebou tahají mokrý mop po podlaze. Takto jednak nedokáže vysavač zbavit podlahu skvrn a také je nepoužitelný v bytech kde se střídají koberce a tvrdá podlaha. Roborock T7S má k mopu připojen vibrační motor, takže dokáže z podlahy odstranit i skvrny. Pokud vysavač detekuje koberec, tak dokáže zastavit přívod vody k mopu. Zároveň ho dokáže zvednout, takže se nedotýká koberce. Nádržka na vodu má objem slušných 297ml. Vysavač je také vybaven novým algoritmem, který čístí pokoje rychleji a efektivněji. Dokáže se například lépe orientovat v místnostech, kde je hodně židlí a stolů. Roborock T7S má také o 25% silnější motor než minulá generace. Díky 5200mAh baterii dokáže vyčistit najednou až 250 metrů čtverečních.

Xiaomi Roborock T7 PRO Official Video

Xiaomi Roborock T7 PRO Official Video

Jakou máte zkušenost s robotickým vysavačem?

Zdroj: xiaomitoday

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)