BabyAlpha je robotický pes, který nevypadá jako hrozba lidstva! Má být členem každé domácnosti

BabyAlpha AlphaDog
  • Čínská společnost Weilan představila svého robota BabyAlpha
  • Jedná se o 6. generaci z řady AlphaDog
  • Umí přijímat videohovory, skákat, tancovat i zpívat

Nedávno jsme vám psali o robotickém průvodci firmy Boston Dynamics. Ačkoliv měl být jeho design inspirován psím společníkem, mohl se zdát mírně děsivý. To se snaží změnit čínská robotická společnost Weilan, která na veletrhu elektroniky v Nanjingu představila ,,Baby Alpha“. Sice stále nevypadá jako realistický pes, jeho roztomilý design ho při troše fantazie alespoň částečně připomíná a má být členem každé domácnosti.

Snaha o vytvoření plnohodnotného robotického psího společníka je v kurzu již několik let. Weilan se svým projektem AlphaDog vyvíjí inteligentní roboty řízené umělou inteligencí. Jejich výtvory jsou velmi podobné například ,,Scrappymu“ již zmíněné firmy Boston Dynamics, avšak jejich poslední výtvor, již šestá generace tohoto projektu bourá standarty a rozpoutává diskuze ohledně jeho vizuálu. Působí jako roztomilé štěňátko, podobné hračkám, které najdete v každém hračkářství.

The BabyAlpha is coming!

The BabyAlpha is coming!

Cílem je vytvořit dalšího plnohodnotného člena domácnosti, může přijímat videohovory, zpívat a tancovat. BabyAlpha dokáže běhat, skákat přes překážky, vyhýbat se jim a pohybovat se i v náročnějších terénech. Díky schopnosti autonomní navigace a pokročilým senzorům a algoritmům se dokáže pohybovat úplně sám, bez jakéhokoliv ovladače. Stejně jako pes, reaguje na lidské pokyny. Využití samozřejmě má více, například i v průmyslovém odvětví na plnění jednoduchých pracovních procesů.

Co si myslíte vizi robotických společníků BabyAlpha?

Zdroj: Business Insider, Weilan

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)