Menu

Robot Unicorn Attack 2: Návyková hra se vrací

Mnoho z vás si jistě pamatuje hru Robot Unicorn Attack. Duhově přeslazená skákačka s hudebním podkresem v podobě smyčky hitu Always od Erasure se stala internetovým fenoménem – dílem pro svoji přepálenou stylizaci, dílem díky jednoduché a návykové hratelnosti, která vás nutila neustále zlepšovat své skóre. Robot Unicorn Attack se z internetových prohlížečů dostal i na Android v podobě oficiálního portu a díky masivnímu úspěchu se nyní dočkal i druhého dílu.

unnamed (84) unnamed (83)

Ten se přesně drží tradice “větší, barevnější a obsáhlejší”, tudíž se podíváme do více světů, budeme moci odemykat všelijaké upgrady pro robotického jednorožce, objeví se nové překážky, výzvy a dokonce i nové songy v repertoáru. Koncept hratelnosti ale zůstal zachován, stále hru ovládáte primárně dvěma tlačítky pro skok a sprint, díky kterým překonáváte blížící překážky, zatímco vámi ovládaný jednorožec neustále nabírá na rychlosti.

 

unnamed (86) unnamed (85)

Hra působí podstatně propracovaněji, grafika je oproti originálu o kus dále a  … všechno to vypadá až moc ideálně. Je tu nějaký problém? Bohužel ano. Hra je v duchu dnešní doby prošpikovaná mikrotransakcemi, což by možná nebyla taková překážka, kdyby se chamtivost autorů neprojevila v jedné z nejzásadnějších částí hry: soundtracku. S původním Robot Unicorn byl song Always od Erasure spojen jak vteřinovým lepidlem a stejnou píseň najdeme i ve dvojce – jenže si ji musíte koupit. Za kolik? Za drzých 20 Kč. A nebo budete hrát tak dlouho, dokud si nenasbíráte in-game body k odemčení. Buď jak buď, hra je to sice stále návyková a zábavná, ale tyhle mikrotransakce, ty nám byl čert dlužen.

Robot Unicorn Attack 2
[adult swim] games
Verze1.1 (12. července. 2013)
Velikost48 MB
2.3+


Zdarma

 

 

 

Komentáře

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

13.7.2013 23:53

Vypadá to na pěknou ptákovinu :)

IceStream

IceStream

14.7.2013 21:41

Chamtivost autorů … ty asi žiješ v komunismu nebo co (je kapitalismu – to kdybys nevěděl … ). Aplikace se neprogramují samy a autor chce samozřejmě nějakou odměnu za odvedenou práci (!tvrdou!). Mikro-transakce jsou dnes již nutností. Ve chvíli kdy vývojář vydá aplikaci třeba za 50kč, 90% procent lidí jeho aplikaci ukradne a zbylých 10% si ji koupí. Tento jev jde ale samozřejmě zvrátit, použijí se mikro-transakce které nejdou již tak snadno ochcat. Lidé často díky mikro-transakcím utratí více za hru než kdyby měla pevnou cenu za stažení, ale to je jejich chyba, kdyby nekradli jak prasata, nebyl by důvod mikro-transakce zavádět.

RSS (komentáře k článku)