RingRevolution: chytrý prsten s notifikacemi z mobilu

ringrevolution

Věděli jste, že většina uživatelů mobilních telefonů se na ně dívá v průměru každých šest minut? To je 150x denně! Chytrý prsten RingRevolution ušetří váš čas a baterii v telefonu tím, že poskytne všechny důležité informace na jednom místě.

https://www.youtube.com/watch?v=ko0z8EyYGNg

Autoři projektu hodně sází na design a funkčnost jejich produktu, díky kterému nikdy nepřehlédnete textovou zprávu či novinku z Facebooku. Už nezmeškáte hovor, SMS, budík, tweet, ani nic jiného, co si nastavíte. Oznámení budete mít na očích, aniž byste museli vytahovat telefon z tašky nebo zadní kapsy kalhot. RingRevolution funguje také jako dálkový ovladač. Ke komunikaci s telefonem používá Bluetooth 4.0 a rozumí si jak s Androidy, tak i s mobily s iOS.

Koncept chytrého prstenu RingRevolution Koncept chytrého prstenu RingRevolution

Co RingRevolution umí?

Z hlediska oznámení dokáže upozornit na:

  • příchozí hovor,
  • textovou zprávu či e-mail,
  • notifikace z aplikací Facebook, Twitter, Skype, WhatsApp a dalších.
Koncept chytrého prstenu RingRevolution Koncept chytrého prstenu RingRevolution

Kromě toho můžete “kouzelný prsten” použít jako dálkový ovladač pro:

  • přijetí nebo odmítnutí příchozího hovoru,
  • vytočení hovoru na předdefinovaná čísla,
  • vzdálenou spoušť fotoaparátu,
  • ovládání hudby,
  • změnu profilu.
Chytrý prsten - funkční módní doplněk Chytrý prsten – funkční módní doplněk

Prsten může také fungovat jako hodinky, zobrazující čas až v pěti pásmech, stopky a minutka. Takřka tradiční funkcí je pak hledání a hlídání telefonu. Prsten vás tedy například upozorní, pokud dojde k přerušení spojení s telefonem, způsobenému překonáním vzdálenosti dosahu. Díky tomu svůj mobil například nezapomenete v autě. Umí také nechat prozvonit telefon, což funguje, i když je v tichém režimu.

RingRevolution je vyroben a anti-alergenní chirurgické nerezové oceli a je vhodný pro muže i pro ženy. Je odolný proti vodě, takže ho můžete používat i tam, kde byste telefon raději měli nechat v suchu. LED obrazovka je ideální pro denní i noční použití. Další výhodou pak je podpora bezdrátového nabíjení.

RingRevolution podporuje bezdrátové nabíjení RingRevolution podporuje bezdrátové nabíjení

RingRevolution se nastavuje z jednoduché aplikace, která se stará o propojení prstenu s telefonem. Z programu lze nastavit vyzváněcí profil, časové pásmo, hodiny, upravit jas obrazovky, nastavit hlasitost pípání a konfigurovat tlačítka pro ovládání rychlých voleb.

Nastavení se provádí z aplikace Nastavení se provádí z aplikace

Slabším místem bude výdrž, což je ovšem dáno minimalistickou velikostí prstenu. Výrobce garantuje 24 hodin na jedno nabití při kapacitě 22 mAh. Odhadovaná životnost akumulátoru je tři roky a záruka pokrývá i jeho výměnu.

Kde a za kolik RingRevolution pořídíte?

Jak jsme zmínili již na začátku, autoři se snaží získat prostředky na rozjezd výroby chytrého prstenu na Kickstarteru. Zatím vybrali necelých 5 000 eur z požadovaných 40 000, nicméně do konce kampaně zbývá ještě 37 dní. Jeden prsten aktuálně pořídíte za 54 eur (asi 1 460 Kč), poštovné je v tomto případě zdarma. Významně lze ušetřit objednáním většího počtu kusů – například za dva prsteny zaplatíte 80 eur (tj. 1 080 Kč/ks), padesát kousků pak je za 1500 eur (40 500 Kč, tj. 810 Kč/ks). Zahájení dodávek je plánováno na prosinec tohoto roku.

Zdroj: kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)