TOPlist

Revolut recenze: Platby kartou jednodušeji a výhodněji

revolut recenze

Revolut se nedávno oficiálně dostal na český trh. Zkráceně řečeno jde o alternativní řešení ke klasickým bankám. K dispozici je klasická karta pro placení, nově se podporuje Google Pay, chystá se také Apple Pay. Dokonce se podporují kryptoměny, pojištění atd. Revolut má tři hlavní plusy – jednoduchost, rychlost a minimální poplatky. Službu jsme poslední tři měsíc používali, včetně Revolut karty. Jaké jsou naše zkušenosti, vyplatí se Revolut? Na to si odpovíme v dnešní recenzi.

Revolut chce být revolucí: V čem je lepší než klasické banky?

Tato britská fintechová společnost se snaží jít po velkých českých bankách a velice pravděpodobně jste o ni v uplynulých týdnech mnohokrát slyšeli. Čechům chce nabídnout alternativu k tradičním bankám, bez byrokracie a poplatkůJako cíl si vytyčili mít do konce roku 100 tisíc zákazníků, při spuštění Revolutu v Česku jich měli více než 30 tisíc. Nyní už bude počet uživatelů rozhodně vyšší.

Můj Názor a Jak Používám REVOLUT!

Můj Názor a Jak Používám REVOLUT!

Co je to Revolut?

Revolut umožňuje zdarma provádět tuzemské i mezinárodní převody, v zahraničí utrácet bez jakýchkoliv poplatků, držet a směňovat peníze v mnoha měnách za reálné kurzy a nově i nakupovat, držet a prodávat kryptoměny. (V době psaní článku se podporuje Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Ripple). Kryptoměny pak můžou fungovat jako klasická měna, jednoduše si je převedete úplně stejně, jak kdybyste například převáděli CZ na EUR. V první řadě je Revolut určen hlavně lidem, kteří hodně cestují, využívat se dá v podstatě po celém světě a platit se dá v mnoha měnách, ať už je to CZK, EUR, USD, GBP apod. Díky Revolutu nemusí v cizích zemích řešit poplatky od klasických bank. Bez problémů se však dá Revolut používat i v Česku, obzvlášť díky podpoře Google Pay se může jednat o ideální volbu pro mnoho lidí, kteří chtějí už dnes platit bezkontaktně telefonem.

co je to revolut

Jaké jsou rozdíly oproti PayPal?

PayPal pravděpodobně nemusíme představovat, tato služba již dlouhé roky umožňuje svým uživatelům převody peněz a bezpečné řešení online plateb. Transakce se dají provádět přímo z peněženky PayPalu, ale také třeba rovnou z kreditní karty vaší banky. Hlavní rozdíl mezi PayPalem a Revolutem je ve výši poplatků, které platí obchodníci, ale i uživatelé, kteří používají platby pomocí karty. Dalším rozdílem je to, že v Česku není dostupná PayPal karta a nepodporuje se Google Play.

paypal vs revolut

Jak funguje Revolut?

Už při založení účtu si všimnete, že zde probíhá něco trochu jinak než u klasické banky. Jde v podstatě o předplacenou kartu, na kterou si vkládáte peníze, nejedná se o klasický bankovní účet. V první řadě je rozdílem to, že kompletně vše probíhá přes mobilní aplikaci, která je dostupná pro Android i iOS. Nejsou pobočky, neexistuje desktopová verze, zkrátka vše provádíte přes mobilní aplikaci a případně fyzickou kartu, pokud si ji objednáte. To má samozřejmě své výhody i nevýhody. O tom ale níže. Nyní se tento fintech z Velké Británie snaží o získání evropské bankovní licence, o kterou požádal v Litvě. A to kvůli možným komplikacím v souvislosti s brexitem.

revolut telefon sluzba

 

V čem má být Revolut tak revoluční? Při standardním placení v nebo do zahraničí si neúčtuje poplatky a využívá mezibankovní kurzy. Tímto způsobem se dá platit ve více než 130 měnách, samotný účet můžete mít v době psaní článku v 26 měnách a česká koruna je mezi nimi. Posílat peníze se dají do více než 140 zemí a opět se využívají mezibankovní kurzy. Podle dat Revolutu díky tomu uživatelé ušetří až 8 procent.

Registrace probíhá jen pomocí telefonu

Jak už jsme psali výše, fungování výhradně přes mobilní aplikaci má své klady i zápory. Zejména u registrace Revolutu to platí. Plusem je to, že registrace nezabere více než 10 minut. Vyplníte telefonní číslo, které slouží v podstatě jako přihlašovací číslo. Ke každému účtu může být pouze jedno telefonní číslo. Poté vyplníte osobní údaje, včetně adresy. Posledním krokem je kontrola identity. Jelikož Revolut nemá žádné pobočky, kde by vám zkontrolovali doklady apod. Tak i kontrola identity probíhá přes telefon. Nejprve musíte vyfotit platný doklad totožnosti (občanský průkaz, řidičák, pas apod.), na kterém je vidět obličej i údaje. Druhá podmínka je vyfocení obličeje pro srovnání fotografií z dokladu. Tato data jsou velmi dobře šifrovaná a zabezpečená, na druhou stranu chápeme, že tenhle způsob ověření neakceptují. Bohužel jiný způsob aktivace Revolutu neexistuje. Podobné registrace přes telefon nabízí už i některé české banky.

revolut aplikace android karta

Jakmile se identita potvrdí, automaticky se aktivuje účet a už můžete používat Revolut zcela podle libosti. Poslední krok, který doporučujeme ještě udělat, je objednání fyzické karty Revolut, se kterou můžete platit v obchodech, vybírat peníze z bankomatů, propojit jej s Google Pay apod. Existují dvě možnosti, tou první je využít prémiový účet Revolut, který stojí 175 Kč měsíčně. Jeden z bonusů je i bezkontaktní Mastercard karta zdarma. Pokud ale nechcete prémiové členství, můžete si objednat standardní kartu Visa za cenu 99 Kč. Často se ale objevují různé akce, kde se dá získat Revolut karta zdarma. Jedna z dočasných nevýhod Visa karet je to, že prozatím nepodporují platby Google Pay. Brzy se to ale snad změní.

Objednání Revolut karty

Po objednání karty vám bude aplikace hlásit, kdy se na novou kartu můžete těšit. Jakmile vám přijde do schránky, dostanete v mobilní aplikaci upozornění. Jenže z naší zkušenosti není upozornění moc přesné. Když jsme kartu objednávali poprvé, aplikace hlásila expresní dodání za dva dny. Poté přišla informace, že díky velkému zájmu lidí se dodání o jeden den opozdí. Třetí den od objednání aplikace vesele hlásila, že karta byla doručena a že si ji máme aktivovat. Jenže ve schránce žádná obálka nebyla. Brali jsme to tedy jako chybu, a čekali na doručení další den a ještě jeden. Karta stále nikde, takže jsme si mysleli, že ji možná někdo vzal ze schránky a pro jistotu ji deaktivovali. Samozřejmě došla hned den na to. :)

revolut obsah baleni

Na druhou stranu jsme si mohli vyzkoušet, jestli se jednalo jen o ojedinělou chybu, nebo opravdu neodpovídá doručení v aplikaci reálnému stavu. A opět se tak stalo, namísto slíbených dvou dní, dorazila karta až za pět. Pokud se vám to také stane a aplikace vám bude hlásit, že karta byla doručena, tak počkejte dva/tři dny a pravděpodobně vám také dorazí.

Je Revolut zdarma?  A co poplatky a limity?

Díky Revolutu si mohou zákazníci během minuty v mobilní aplikaci založit vlastní účet, držet na něm peníze ve 26 měnách a směňovat je za reálný, tedy ten nejvýhodnější směnný kurz. Prostřednictvím aplikace mohou dále provádět bezplatné mezinárodní transakce anebo platit či vybírat z bankomatů po celém světě zdarma. Takhle nějak zní oficiální informace přímo z Revolutu. Ve skutečnosti to samozřejmě není tak jednoduché.

revolut aplikace poplatky limity

Z velké většiny je Revolut zdarma, neplatíte za založení či vedení účtu, mobilní aplikace je také zdarma a poslání peněz do vaší peněženky je také zdarma. Takže v podstatě můžete službu využívat zdarma, jak už jsme zmínili výše, za standardní kartu se platí jednorázový poplatek. Prémiový účet se platí částkou 175 Kč / měsíc. Samotné poplatky většinou klasického uživatele trápit nemusí. Pokud by vám tyto poplatky vadily, tak je ideálním řešením využít prémiový účet, se kterým většina z těchto poplatků a limitů zmizí, anebo se výrazně navýší. Níže naleznete největší poplatky u standardního účtu:

 • Turbo platba (do 24 hodin) – 140 Kč
 • Výběr z bankomatu – zdarma do 4 500 Kč / měsíc, poté 2% z vybírané hodnoty
 • Převod měn – Zdarma maximálně 120 000 Kč, poté poplatek 0,5 %
 • Převod měn mimo hodiny FX (Forex – směna cizích měn) – Poplatek 0,5 % až 2 % podle druhu měny

 

Výhody Revolut Premium

O odstavec výše už jsme zmínili Revolut Premium, což je jeden ze způsobů, kterým služba získává peníze. Prémiová verze vás vyjde na 175 Kč každý měsíc. Za tuto cenu obdržíte hned několik zajímavých výhod, které potěší hlavně náročné uživatele. Níže najdete jejich kompletní výpis:

 • Bezkontaktní Mastercard karta
 • Neomezené převody v mezibankovních kurzech
 • Navýšený měsíční limit pro výběr z bankomatu na 9 000 CZK
 • Cestovní pojištění zdarma
 • Automaticky obnovované virtuální karty
 • Expresní doručení bezkontaktní fyzické karty
 • Turbo platby zdarma
 • Vyšší priorita při řešení problémů
 • Sleva 20 procent na pojištění telefonu

 

https://www.youtube.com/watch?v=pxMUPXpPHaI

Když si to shrneme, tak Premium je výhodný hlavně pro uživatele, kteří plánují vybírat v zahraničí větší částky z bankomatu, chtějí převádět bez omezení (standardní účet má omezení na 6000 eur zdarma, poté se účtuje poplatek) a poslední zajímavou věcí jsou Turbo platby zdarma, které normálně stojí 5 liber (GBP).

Jak si rozumí Revolut s Google Pay a Apple Pay?

Lidé, kteří stojí za Revolutem slibovali na sociálních sítích a v diskuzích již dlouhé měsíce to, že přijde podpora pro bezkontaktní platby pomocí telefonu. A to na dvě nejrozšířenější služby – Google Pay a Apple Pay. Dobrou zprávu máme v době psaní článku pouze pro majitele Android telefonů. Google Pay (dříve Android Pay) se od minulého měsíce začal testovat. Ještě lepší zprávou je to, že mezi několika vybranými zeměmi je i Česko a Slovensko. O podpoře Apple Pay se stále jen hovoří, že přijde brzy. Na další méně rozšířené služby jako je Samsung Pay, Garmin Pay apod. se možná dostane v budoucnosti. Hlavním cílem je ale momentálně spustit řešení od společností Google a Apple.

placeni mobilem revolut google pay

Do Google Pay si můžete přidat fyzickou i virtuální kartu. Jen pozor, že u virtuální prozatím nefunguje placení mobilem, Google Pay vás na to při nastavení i upozorní. Druhé omezení se zatím týká toho, že je potřeba fyzická karta Mastercard. Revolut nabízí i kartu od společnosti Visa a ta v tuto chvíli nefunguje. Nicméně časem, jakmile se dokončí testování, by měly fungovat všechny karty, včetně těch virtuálních.

Samotné přidání karty a fungování se vůbec neliší od klasických bank, zadáte údaje z karty, adresu, číslo telefonu, přijde vám kód, kterým kartu aktivujete a vše je připraveno k placení. Je to otázka dvou minut. Při placení klasicky přiložíte telefon k terminálu a platba se provede.

Aplikace Revolutu je perfektní

Pokud celá vaše služba funguje výhradně přes mobilní aplikaci, tak by měla být v první řadě kvalitní, rychlá a stabilní. A všechny tyto věci bez problémů Revolut splňuje. Lepší bankovní aplikaci bychom horko těžko hledali a pokud nějaká taková existuje, rozhodně nám ji napište do komentářů. Velmi rádi se na ni podíváme.

aplikace kryptomeny revolut

Na úvodní obrazovce vidíte přehledně kolik peněz máte. Jediným kliknutím si pak peníze můžete navýšit. A to buď pomocí platební karty, kterou propojíte s Revolutem, dále pak bankovním převodem anebo přes Google Pay. Pokud použijete platební kartu, tak se vám peníze přičtou instantně. Druhé tlačítko slouží pro rychlý převod do jiné měny nebo kryptoměny. Výrazným prvkem na hlavní stránce je také graf, který ukazuje, jak jste na tom byli s financemi za poslední dobu. Samozřejmostí je pak výpis všech transakcí. Každou z nich si můžete rozkliknout, kde následně uvidíte více detailů, včetně možnosti tisku. Platby se automaticky dělí do několika skupin, ty se pak využívají pro analýzu, což je druhá hlavní část aplikace.

Analytics je přehledné zobrazení toho, jak jste nakládali s financemi. V základu je to rozdělené na tři části, tou první je kategorie, následně obchodník a třetí částí je rozdělení podle země. V této části si také můžete nastavit svůj budget. Například si můžete nastavit, že na zábavu si každý měsíc vyhradíte maximálně jeden tisíc korun, anebo si můžete nastavit jen denní limit a hned tak uvidíte, kolik ještě můžete utratit. Aktualizace přijde po každé platbě pomocí notifikace.

Platby v Revolutu vám ušetří nemalé částky

Třetím hlavním prvkem v menu aplikace jsou platby. Můžete si zde nastavit rozdělení účtu, poslání peněz na bankovní účet anebo třeba opakující se platby. Zároveň zde můžete svým přátelům poslat upozornění, kolik a kde mají zaplatit, případně jím rovnou poslat peníze. Čtvrtou částí jsou karty. Zde probíhá veškeré nastavení týkající se platebních karet, a to jak těch virtuálních, tak i těch fyzických. Můžete si tu jednoduše nechat zamrazit kartu, změnit pin, nastavit si limity a pokud máte fyzickou kartu, tak jsou k dispozici poměrně bohaté možnosti zabezpečení. Můžete aktivovat ochranu založenou na lokaci, zapnout/vypnout placení magnetickým proužkem, bezkontaktní platby se zde aktivují/deaktivují. Možnost vybíraní z bankomatů a také online transakce.

Poslední část se nazývá More a najdete v ní všechno ostatní. Od možnosti aktivace Premium účtu, přes přehled kryptoměn, po možnosti pojištění, podporu, váš profil a v neposlední řadě funkci Vault. Tato funkce zaokrouhluje vaše platby a posílá je do trezoru, který si předtím vytvoříte. Cílem je šetřit si na něco, třeba nový mobil nebo dovolenou. Po malých krůčcích se tak vašemu cíli budete přibližovat. Můžete si také nastavit, aby se každý měsíc do tohoto trezoru posílala určitá částka. Nejde o žádný spořící účet, zároveň se dá kdykoliv zrušit a vámi našetřené peníze se vám vrátí zpět do klasické peněženky.

Revolut - Mobile Finance
Revolut - Mobile Finance

Závěr recenze Revolut

Pokud to máme shrnout, tak Revolut můžeme určitě doporučit, a to ani nemusíte nějak často cestovat. Už jen samotnou mobilní aplikaci je radost používat a jde o super změnu oproti některým českým bankám, když k tomu připočítáme podporu Google Pay a hlavně téměř žádné poplatky a mezibankovní kurzy. Tak za nás má rozhodně Revolut palec nahoru a rozhodně má slibně nakročeno k tomu, aby se stal tou slibovanou revolucí.

Klady

+ Kvalitní mobilní aplikace
+ Minimální poplatky
+ Mezibankovní kurzy
+ Jednoduchost a rychlost

Zápory

– Poplatky mimo hodiny FX
– Pomalejší podpora
– Nepřesné informování o dodání karty

Používáte Revolut? Jaké máte se službou zkušenosti vy?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)