Startup Revolut připravuje platinovou kartu s kryptoměnami

revolut platebni karta kryptomeny startup

Londýnská startupová společnost Revolut plánuje vydání nové platinové platební karty, která jako bonus uživateli za každou provedenou transakci připíše zpátky na účet 1 % utracené částky v kryptoměně.

Revolut přináší okamžitý cashback v kryptoměně

Tato platinová karta bude zákazníkům dostupná za stejný poplatek jako Premium karta, kterou Revolut aktuálně nabízí. A to za 6.99 liber měsíčně (v přepočtu okolo 200 korun). Připravovaná karta bude podle slov zakladatele společnosti Nikolaye Storonského, prakticky stejná jako platinová karta u klasické banky, ale za každou transakci vám vrátí 1 % v kryptoměně podle vašeho výběru. Dostupné jsou zatím měny známé jako Bitcoin, Litecoin a Ethereum.

revolut kryptomeny platebni karta

Kromě platinové karty připravuje Revolut také vydání speciálních platebních karet pro děti, které by byly plně kontrolovatelné jejich rodiči. Děti by tak například nemohly vybírat hotovost z bankomatů nebo utrácet peníze za zboží omezené věkem jako je alkohol nebo tabákové výrobky. Rodiče pak budou moci pomocí mobilní aplikace kontrolovat všechny transakce, které se jejich ratolest pokusila provést.

Dostupné jsou i české koruny

Revolut původně začínal s takzvanými “zahraničními kartami“, které uživatelům umožňovaly platit a vybírat hotovost v zahraničí bez jakýchkoli bankovních poplatků v rámci aktuálního směnového kurzu. Tato služba funguje stále a od konce minulého roku je zde dostupná i česká koruna (CZK). Postupem času firma rozšířila svoje působení na vše od cestovního pojištění až po kryptoměny a osobní půjčky.

Společnost v současnosti eviduje 1.8 milionu zákazníků a více než 250 000 aktivních uživatelů denně. Jeho hodnota byla začátkem tohoto týdne odhadována až na 1.7 miliard dolarů (téměř 35.6 miliard korun).

Revolut - Mobile Finance
Revolut - Mobile Finance

Chtěli byste mít platební kartu s podporou kryptoměn?

Jan Nedbal
O Autorovi - Jan Nedbal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

REvolut společné účty ČR Evropa EHP nová aplikace 9.0

Tip: Aplikace Revolut a společné účty

Zprávičky Marek Houser Marek Houser
2 min. uložit na později

Komentáře (0)