TOPlist

Remix OS 3.0: Android pro počítače přichází s verzí 6.0 Marshmallow

remix_os_30_ico

Kolem Remix OS bylo počátkem tohoto roku hodně rušno. O Android pro počítač byl poměrně značný zájem, který ale často záhy vystřídalo zklamání způsobené nekompatibilitou s hardwarem. Nyní přichází na scénu Remix OS 3.0, jehož nejzásadnější novinkou je fakt, že je postaven na Androidu 6.0 Marshmallow.

Společnost Jide oznámila zahájení rozsáhlé aktualizace svého operačního systému Remix OS a přechod na Android 6.0 Marshmallow. Systém je primárně určen pro použití na osobních počítačích, kde podporuje ovládání klávesnicí a myší. Remix OS umí spouštět většinu aplikací pro Android, nicméně uživatelské rozhraní se nese ve stylu klasických Windows včetně hlavního panelu a nabídky Start. Autoři se snažili spojit hlavní výhody Androidu a Windows, mimo jiné práci s více okny/aplikacemi, což je funkce, kterou Android přinese až v připravované verzi 7.0 Nougat.

Remix OS 3.0 ve znamení Androidu 6.0

Upgrade na Android 6.0 přinesl řadu novinek: žádosti o povolení oprávnění aplikací, režim spánku a zvýšení bezpečnosti. Vývojáři Jide přidali také několik vlastních nových funkcí. Řada novinek byla přidána na základě zpětné vazby přímo od komunity.

Například dříve šlo měnit velikost okna aplikace jen tažením za pravý dolní roh. Nyní to lze provést tažením za kteroukoli stranu.

Remix OS 3.0 umí měnit velikost okna tažením za kteroukoli stranu Remix OS 3.0 umí měnit velikost okna tažením za kteroukoli stranu

V pravém horním rohu okna běžící aplikace uživatelé naleznou nové tlačítko. To změní velikost okna v závislosti na množství zobrazovaných informací a obsahu.

Tlačítko pro změnu velikosti okna v závislosti na množství zobrazovaných informací Tlačítko pro změnu velikosti okna v závislosti na množství zobrazovaných informací

Další vítaná změna se týká aplikací pro přehrávání videí, které budou schopné automaticky běžet v režimu celé obrazovky.

Remix OS 3.0 je k dispozici pouze pro osobní počítače, majitelé zařízení na platformě ARM, například Remix Ultratablet nebo Remix Mini, budou muset nějaký čas počkat. Pokud již používáte starší verzi Remix OS pro PC, budete muset pro přechod na novou verzi založenou na Androidu 6.0 provést čistou instalaci. V tuto chvíli není možnost aktualizace skrze OTA.

Remix OS 3.0 můžete stáhnout ve 32bitové a 64bitové verzi z oficiálních stránek. Systém lze nainstalovat na pevný disk (zvládá dokonce „dual-boot“ s Windows), nebo spouštět z USB flashdisku na počítačích s procesory Intel či AMD. Velikost instalačky 32bitové varianty je 732 MB, 64bitová je velká 933 MB.

Zdroje: 4pda.ru, xda-developers.com, liliputing.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)