Remix IO: počítač, herní konzole a set-top box s Androidem za 2500 Kč

remix_io_ico

Myslíte si, že má operační systém Android šanci prosadit se i jinde, než v mobilních telefonech a tabletech? Autoři projektu Remix IO jsou zjevně přesvědčení, že ano – ostatně už ve svém portfoliu mají Remix Ultratablet a Remix Mini. Nyní chystají zařízení “3 v 1”, které bude schopné zastoupit herní konzoli, počítač a set-top box. Operačním systémem má být poslední Android 7.0 Nougat, ovšem v provedení Remix OS, které je přizpůsobené používání na počítačích.

https://www.youtube.com/watch?v=G5tgDO4RhDY

Remix IO nabídne dva základní režimy: televize a počítače. Z hlediska hardware se budoucí majitelé mohou těšit na osmijádrový procesor, 2 GB operační paměti a 16GB interní úložiště. Zařízení má zvládat zobrazování v rozlišení 4k při 60 snímcích za sekundu. Nabídne porty HDMI, VGA, 4x USB 2.0, audio jack, ethernet a slot pro paměťovou kartu microSD. To vše bude zabaleno v elegantní kompaktní skříni, která se bude skvěle vyjímat na pozici domácího kina. Specialitou je v tomto případě nejen použití systému Android, ale především schopnost přizpůsobit se potřebám uživatele. Pojďme se podívat na funkce, které Remix IO nabízí.

Remix IO zastoupí tři zařízení Remix IO zastoupí tři zařízení

Set-top box

Remix IO má režim televize, který slibuje, že z vás udělá “gaučového pecivála”. Umí promítat obsah na velké obrazovce, přičemž uživatel není nijak omezen použitou aplikací. Může použít programy pro Android i Android TV. Zařízení chce nabídnout plynulou a optimalizovanou grafiku bez ohledu na to, k jakému monitoru či televizi ho připojíte. Televizní režim láká uživatelské rozhraní v HD s většími ikonami aplikací, které je plně kompatibilní s dálkovým ovladačem. Je ideální pro situace, kdy je obrazovka zařízení dál než dosáhne klávesnice a myš.

Režim set-top boxu Režim set-top boxu

Počítač

Po přepnutí do režimu počítače se objeví úplně jiné prostředí. Remix OS byl upraven k použití Androidu na běžném PC. Podporuje tak například změnu velikosti oken, práci ve více oknech/aplikacích, multitasking, má nabídku Start, hlavní panel a klávesové zkratky. I z tohoto důvodu zařízení disponuje nejen HDMI konektorem, ale také tradičním VGA portem.

HDMI a VGA konektory HDMI a VGA konektory

Uživatel si tedy může zvolit, zda “krabičku” připojí k počítačovému monitoru, nebo velkoplošné televizi. Systém podporuje možnost přihlašování uživatelů, takže každý člen rodiny může mít v systému svůj profil.

Funkce Remix OS pro počítače Funkce Remix OS pro počítače

Herní konzole

Pro Android je dnes k dispozici široká nabídka her. Ty samozřejmě fungují i na Remix OS a také tento přístroj podporuje všechny hry, stejně jako jakékoliv jiné zařízení s Androidem. Namísto vytváření samostatného herního ekosystému tedy Remix IO využívá osvědčenou platformu, která nabízí vše, co je potřeba. Hráčům určitě přijde vhod podpora gamepadu či klávesnice, díky které se obejdou bez dotekové obrazovky. Zařízení obsahuje sadu nástrojů pro namapování tlačítek na klávesnici či herním ovladači.

Mapování ovladače Mapování ovladače

Kde a za kolik Remix IO pořídíte?

Autoři projektu v tuto chvíli sbírají finanční prostředky na rozjezd výroby na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Proti požadovaným 250 000 dolarům se jim podařilo získat již více než 400 000. Je tedy pravděpodobné, že projekt bude dotažen do zdárného konce.

Případní zájemci mohou získat jeden kus Remix IO za 99 dolarů (asi 2500 Kč), do Česka je ale nutné počítat ještě s deseti dolary na poštovné. Dva kusy jsou nabízeny za zvýhodněných 169 dolarů, takže vás i s poštovným jeden přijde na přibližně 2200 Kč. Zahájení dodávek je plánováno na březen příštího roku.

Cenová nabídka na Kickstarteru Cenová nabídka na Kickstarteru

Co na takovou chytrou krabičku říkáte? Pořídíte si ji na Kickstarteru? Nebo o ní budete uvažovat, pokud se časem objeví na našem trhu?

Zdroj: androidauthority.com, kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)