TOPlist

Remix Singularity: Připojte smartphone k monitoru a používejte jej jako počítač

Remix Singularity

Společnost Jide nabízí operační systém Remix OS, jako Android s rozhraním stolního počítače. Bonusem pak může být relativně levný hardware, protože Android si vystačí s běžným mobilním hardwarem. Nejnovější projekt, který nám společnost Jide naservírovala, tedy Remix Singularity, je ale asi tím nejambicióznějším. Má totiž uživateli umožnit připojit smartphone k monitoru, přičemž se na něm zobrazí desktopové rozhraní. Pak už by jen stačilo připojit klávesnici a myš a pohodlný počítač je vám plně k dispozici. Váš smartphone by ale během toho zůstal stále ve svém běžném telefonním režimu.

Remix Singularity: Windows Continuum v podání Androidu

Možná se vám může zdát, že jste o něčem takovém již slyšeli. Namátkou můžeme zmínit třeba Windows Continuum, které by mělo fungovat na telefonech se systémem Windows Phone. Krátce zkoušela něco podobného i společnost Canonical se svým Ubuntu Phonem a i několik výrobců Androidů se pokoušelo o podobnou myšlenku, například Motorola Atrix a její Laptop Dock. Jenže žádný z těchto projektů neuspěl. Remix Singularity by ale uspět mohl, tedy má alespoň slušnou šanci na získání si tech-publika, protože jeho systém funguje na běžné Android ROM, kterých komunita využívá mraky a které je možné implementovat na stávající kousek železa. V Jide přitom říkají, že primárně teď cílí na Nexus 5X a 6P, a že pracují na tom, abyste si mohli udělat vlastní obrázek, hned jak jen to bude možné.

Remix Singularity introduction video

Remix Singularity introduction video

V tuto chvíli ale neexistují žádné technické údaje, minimální požadavky, ani nic, co by nám řeklo, jak moc reálné využití této platformy bude. Klidně se může stát, že Remix Singularity dopadne na tvrdou zem stejně rychle, jako ostatní podobné projekty. Jeho šance na úspěch je ale větší o celou Androidí vývojářskou komunitu.

Jak vidíte myšlenku počítačů ze smartphonů vy? Myslíte, že takový projekt vůbec může uspět?

Zdroj: androidpolice.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)