Redmi TV X oficiálně: levné 4K televizory s Android TV 10

nová levná chytrá televize 4k

Trh s levnými chytrými televizory se neustále rozrůstá a nyní k nim přibývá další zajímavá řada. Xiaomi totiž oficiálně představilo televizory Redmi TV X v Indii. Konkrétně jde o modely Redmi Smart TV X50, X55 a X65 a tušíte správně, že se liší hlavně ve velikosti.

Redmi TV X oficiálně

Všechny tři modely nabídnou LED panel s rozlišením 4K, podporou Dolby Vision i HDR10+. Pokryjí také 92 % barevného spektra DCI-P3. Obnovovací frekvence pak činí 60 Hz a nechybí ani technologie Vivid Picture a Reality Flow MEMC pro plynulejší obraz. Televizory disponují dvěma 15 W reproduktory s podporou Dolby Audio a DTS Virtual X. Pokud navíc připojíte podporovaný soundbar, vychutnáte si i Dolby Atmos.

V Redmi TV X Series tiká čtyřjádrový čipset MediaTek MT9611 spolu s 2 GB RAM a 16 GB úložištěm. S konektivity stojí za zmínku Wi-Fi a Bluetooth 5.0. Všechny tři televizory jsou vybaveny 3x HDMI 2.1, 2x USB, ethernetovým portem nebo optickým audio konektorem. Těšit se můžeme na Android TV 10. Základní 50″ model vychází v přepočtu asi na 9 900 korun, střední 55″ na 11 700 korun a největší 65″ na asi 17 400 korun. Prodej začíná na Amazon India a Mi.com již 26. března. To, zda se televize dostanou i na evropský trh není v tuto chvíli známo.

Jakou chytrou televizi doma máte vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)