Společnost Redmi představila svůj první PC monitor. Zaujme parádním designem i cenou

redmi display 1a

Společnost Redmi neustále rozšiřuje své portfolio produktů (stejně jako ostatní), což je patrné z nadcházející Redmi X TV či laptopu Redmibook. Nyní však přichází něco, co by málokdo čekal. Firma totiž představiloa svůj první PC Monitor Redmi Display 1A. Ten se zaměřuje na základní kancelářské odvětví a nabízí zajímavou cenu i parádní design. Pojďme se na něj podívat.

Monitor používá LCD IPS panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a má úhlopříčku 23,8 palce. Maximální jas činí 250 nitů a kontrastní poměr je pak standardních 1000:1. Xiaomi, respektive Redmi tvrdí, že díky extrémně tenkým postranním rámečkům je monitor vhodný také pro nastavení více monitorů. Ty mají totiž tloušťku pouhých 7,3mm, dolní část je pak o něco větší.

Na zadní straně nalezneme všechny porty včetně HDMI, ale i starého VGA. Je sice trochu divné dávat tento port do monitoru z roku 2020, ovšem důvody chápeme. Redmi Display A1 je totiž orientován na budget a cílový uživatel může zpětnou kompatibilitu ocenit, pokud používá starší počítač. Monitor je prozatím dostupný pouze v Číně a to za cenu 599 CNY, tedy asi 2 000 korun baz daně.

Koupili byste si PC monitor od Redmi?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)