TOPlist

Proč je Redmi Note 13 Pro 5G nejlepším telefonem řady?

Redmi Note 13 Pro 5G
  • Řada Redmi Note 13 obsahuje pět mainstreamových modelů
  • Redmi Note 13 Pro 5G jsme vyhodnotili jako nejlepší z nich
  • Nabízí vynikající poměr mezi cenou a výkonem. Čím umí zaujmout?

Že Xiaomi představilo řadu Redmi Note 13 začátkem letošního roku a že obsahuje přesně pět různých modelů cílených na mainstreamové publikum, jste pravděpodobně už alespoň jednou slyšeli. Možná jsme vám ale ještě neřekli, že nejlepším kouskem z celé rodinky je Redmi Note 13 Pro 5G.

Redmi Note 13 Pro 5G je druhý nejdražší telefon z celé letošní série. Za svou cenu, která momentálně začíná někde na 7 100 korunách, však podle nás nabízí tu vůbec nejvýhodnější výbavu. Poměr mezi kvalitou a tím, kolik stojí, je zde zkrátka fantastický. Pojďme si to ale rozebrat trochu detailněji.

Zpracování, které miluji

Nastudovat si tabulku specifikací je jedna věc, ale mít smartphone v ruce a pár týdnů si s ním hrát je úplně jiný zážitek. Zvlášť pokud jde o Redmi Note 13 Pro 5G, které v ruce působí naprosto skvěle. A to mi při psaní těchto řádků nikdo nůž pod krkem rozhodně nedržel.

Navzdory tomu, že je konstrukce telefonu tvořená pouhým plastem, vzbuzuje velmi dobrý dojem. Velký podíl na tom má i pěkně designově zpracovaná fialová varianta, která má záda s povedeným gradientem a lesklý kamerový ostrůvek nesoucí tři různé pastelové barvy. K prémiovějšímu vzhledu napomáhají Redmi Note 13 Pro 5G i ploché boční rámečky.

Redmi Note 13 Pro 5G

Dobře chráněný displej s fajn parametry

Redmi Note 13 Pro 5G potěší i svým plochým AMOLED displejem se 6,67palcovou úhlopříčkou. Vzhledem k tomu, kolik stojí, rozhodně nikoho neurazí rozlišením 1220×2712 pixelů a 120Hz obnovovací frekvencí, jas se pak může vyšplhat až na 1 800 nitů ve špičce. Při používání na květnovém sluníčku jsem nezaznamenal problémy s nedostatkem jasnosti, v režimu HBM totiž telefon dosahuje až 1 200 nitů. Manuálně můžete jas vystřelit až na 500 nitů. Obrazovce poskytuje ochranu odolné sklo Corning Gorilla Glass Victus.

Redmi Note 13 Pro 5G

Uspokojivou výdrž kompenzuje rychlé nabíjení

Redmi Note 13 Pro 5G s ohledem na baterii trošku vybočuje z řady. Vybaveno je totiž 5 100mAh baterií, zatímco všechny ostatní telefony nabídnou „pouze“ 5 000mAh kapacitu. Výdrž je i přesto průměrná, telefon vám při aktivnějším používání vydrží den a konkurence je na tom mnohdy lépe.

Tento mírný nedostatek však kompenzuje podpora 67W nabíjení, s nímž se telefon z nuly na 100 % dobije během necelé třičtvrtěhodiny. Někdo by mohl namítnout, že třeba takový OnePlus Nord 3 umí nabíjet 80 W, ale na tuto poznámku lze reagovat sloy, že je také o dva a půl tisíce dražší. Dostat za 7 tisíc korun telefon se 67W nabíjením je zkrátka super.

Redmi Note 13 Pro 5G

Velmi schopný 200Mpx fotoaparát

Redmi Note 13 Pro 5G rozhodně nezklame ani milovníky fotografování. Vybaveno je totiž na svou cenu velmi schopným hlavním snímačem, který se pyšní 200Mpx rozlišením a optickou stabilizací obrazu, která minimalizuje otřesy při nahrávání videí. A když už jsme u toho – na rozdíl od levnějších modelů řady už umí natáčet i v rozlišení 4K.

Co se týče pořizování fotek, tím, že je Redmi Note 13 Pro 5G vybaveno stejným senzorem jako Redmi Note 13 Pro+, jež umí porazit i dražší konkurenci, můžete očekávat skvělé výstupy s parádní ostrostí, živými barvami a věrohodnými rozdíly mezi světlem a stíny.

Nejspíš dobře víte, že při nočním fotografování nelze v této cenové kategorii očekávat žádné velké zázraky. Troufnu si však říct, že s Redmi Note 13 Pro 5G se nemusíte vyloženě bát vyrazit do ulic i za tmy.

 

Výkon

Procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 samozřejmě nemůžeme srovnávat s vlajkovými čipy, jako je třeba Snapdragon 8 Gen 3. Ty nejnáročnější herní tituly si s ním tedy sice neužijete s tím nejlepším grafickým nastavením, ale na občasné hraní Genshin Impact, pokud nemáte extra vysoká očekávání, bohatě postačí. Ostatní úkony zvládá zcela bez problémů. V Česku je oficiálně k dispozici pouze konfigurace s 8GB RAM a 256GB úložištěm, u některých prodejců nicméně seženete i 12GB verzi doplněnou o 512 GB místa.

Benchmark Redmi Note 13 Pro 5G Výsledek
Geekbench 6 Single-core 1 028 bodů
Geekbench 6 Multi-core 2 942 bodů
AnTuTu Benchmark 593 045 bodů
3DMark Wild Life 3 021 bodů

Proč nepořídit levnější nebo dražší model?

Mezi modely Redmi Note 13 Pro 5G a levnějším Redmi Note 13 Pro či dražším Redmi Note 13 Pro+ nejsou bůhvíjak signifikantní rozdíly, a proto bude závěrem vhodné zmínit, pro jaké důvody je nepořizovat.

Redmi Note 13 Pro bez podpory 5G je sice levnější, ale jeho procesor MediaTek Helio G99-Ultra opravdu není žádná hvězda, zvlášť když jej srovnáváme se Snapdragonem 7s Gen 2, který je o poznání výkonnější a také energeticky efektivnější. Displej levnějšího modelu je navíc chráněn horším Corning Gorilla Glass Victus 5.

Redmi Note 13 Pro fotoaparát Xiaomi Redmi Note 13 Pro

Dražší model nabízí řadu lákadel, ale je otázka, zda je vlastně nezbytně potřebujeme. Pro mnohé uživatele už bude čip MediaTek Dimensity 7200 Ultra možná až příliš dobrý, 120W nabíjení udělá zhruba jen 20minutový rozdíl v nabíjení a stupeň krytí IP68 pravděpodobně nevyužijete, pokud nejste nešikovní. Redmi Note 13 Pro+ má jinak totožné fotoaparáty i stejné parametry displeje. Osobně bych oněch cca třináct stovek nepřiplácel.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ Xiaomi Redmi Note 13 Pro+

Spolupráce

Tento článek vznikl ve spolupráci s firmou Xiaomi. Obsah vytvořila redakce Světa Androida na základě vlastních zkušeností tak, aby byla zachována objektivita.

Čím si Redmi Note 13 Pro 5G získalo vás?

Za zapůjčení telefonů děkujeme společnosti Xiaomi.

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)