Galerie: Jak fotí Redmi Note 12 Pro+ v různých režimech?

Redmi Note 12 Pro+ foto test galerie fotoaparáty

Nedávné představení telefonů série Redmi Note 12 znamenalo protnutí hned dvou zajímavých hranic. V prvé řadě model Redmi Note 12 Pro+ 5G je vůbec prvním telefonem této dceřiné značky čínského Xiaomi, který disponuje 200MPx fotoaparátem. A současně jde aktuálně o úplně nejlevnější telefon na trhu, který tento snímač nabízí. Nedá se ovšem ohlížet pouze na pixely a velikosti fotek. Pojďme si tedy trochu podrobněji ukázat, jak tento telefon fotografuje obecně…

Galerie fotografií z telefonu Redmi Note 12 Pro+ 5G

Všechny následující snímky byly pořízeny skrze předinstalovanou foto aplikaci a pomocí základních režimů v menu (fotografie, portrét, noc, Ultra HD (200MP). Všechny fotky jsou v plném rozlišení k dispozici na našem Google Disku (u nočních fotek jsou pro představu přiloženy i náhledy z aplikace před zmáčknutím spouště).

Redmi Note 12 Pro+ fotoaparáty záda

Standardní fotografie (12MPx)

Základní fotoaparát nabídne v přednastaveném 12MPx režimu celkem běžné fotky, které extra nenadchnou ani neurazí. Ostření je velmi rychlé, závěrka taktéž. Barevnosti není co vytknout, nicméně nečekejte takové “omalovánky” jako má například Samsung, který u barev ve svých mobilech tlačí trochu víc na pilu.

200MPx focení a zoom výřez

Redmi Note 12 Pro+ 5G nemá žádný telefoto objektiv, takže spíše spoléhá na to, že budou uživatelé v případě potřeby používat plné 200MPx rozlišení a pak si vyříznou, co bude potřeba. Nasvědčuje tomu i nabídka ve foto aplikaci, která ukazuje jen hodnoty 0.6x, 1x a 2x a další (až desetinásobné) přiblížení je trochu skrytě k dispozici až při tažení prstem. Každopádně tu není řeč o optickém zoomu, ale o ořezu.

Pro představu, jak je takové přibližování kvalitní, se můžeme podívat na výše přiloženou dvojici snímků. První exemplář je standardní 200MPx fotka, druhý pak desetinásobně přiblížený detail cedule, která byla dodatečně manuálně vyříznuta. V následující galerii jsou pak další 200MPx snímky. Lépe řečeno na zmíněném Google Disku, toto jsou pouze komprimované náhledy.

Makro

Telefon disponuje také dedikovaným makro objektivem, takže při focení blízkých detailů není nutné spoléhat pouze na primární optiku. Na 2MPx snímač jsou výsledky ucházející.

Na následujících dvou fotografiích se můžete přesvědčit, že ani základní objektiv v dvojnásobným přiblížením si nevede při focení detailů úplně zle. Jde o záložní možnost, jak vytvářet falešné makro snímky. Některé telefony fotí makro i přes ultraširoký objektiv, ale toto není ten případ.

Spolupráce

Tento článek vznikl ve spolupráci s firmou Xiaomi. Obsah vytvořila redakce Světa Androida na základě vlastních zkušeností tak, aby byla zachována objektivita.

Ultraširokoúhlé fotky

Optika se záběrem 120° a snímač s rozlišením 8 megapixelů jsou nejen v telefonech Redmi / Xiaomi již zavedený evergreen. Těmto fotkám asi není co vytknout.

Portréty / bokeh

S hloubkou ostrosti, která se dá i manuálně měnit, si u portrétového focení Redmi Note 12 Pro+ poradí velmi dobře. Jak je vidět na fotce s kolem, telefon nemá potíže ani odlišit a rozmazat členité předměty. Kvalitní jsou i výstupy při portrétovém focení vpředu.

Noční focení

Jak je již v dnešní době, zvykem, i levnější mobily již mají v nabídce foto aplikace také noční režim. V následující galerii můžete posoudit, jak si Redmi Note 12 Pro+ poradí s vylepšením snímků, které jsou pořizovány za velmi špatných světelných podmínek. Pro představu focené scény jsou vždy na úvod přidány náhledy z aplikace. Noční režim je zde k dispozici i u dvojnásobného přiblížení a širokoúhlého focení (0.6x), nicméně v případě druhého zmíněného má evidentně noční režim jen pramalý vliv.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Tak co říkáte na fotky z Redmi Note 12 Pro+?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)