Redmi Note 10 Pro má problémy s displejem. Xiaomi maká na opravě

Redmi Note 10 Pro problikávání displeje

Nové telefony Redmi Note 10 Pro, které začala čínská společnost Xiaomi v rámci nově představené řady nedávno prodávat, trápí problikávání displeje. Problém začali hlásit majitelé tohoto mobilu po celém světě. Výrobce letos u značky Redmi vsadil na AMOLED displeje a vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz, která běžně zpříjemňuje používání telefonu a prohlížení obsahu. Právě kmitočet je ale podle všeho v tomto případě původcem problémů.

Uživatelé Redmi Note 10 Pro reportují, že zaznamenávají problikávání displeje po jeho přepnutí na 120Hz frekvenci. Při „klasické“ hodnotě kmitočtu 60 Hz je vše v pořádku. Problémy jsou prý hodně viditelné i při nastaveném tmavém režimu. Společnost Xiaomi o problému ví a snaží se ho na dálku softwarově vyřešit. Dodává ale, že se prý týká asi jen 0.001 procenta ze všech vyrobených kusů tohoto modelu. Pokud je číslo pravdivé, jde opravdu o malý počet přístrojů. S podobnými problémy se telefony nepotýkají úplně zřídka, takže doufejme, že je Xiaomi skutečně brzy a dobře opraví. Nové telefony z desáté řady Note jsou jinak tradičně lákavé zboží.

Jakou máte důvěru ve značku Xiaomi / Redmi?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)