TOPlist

Konec! Které oblíbené Redmi Note už nedostane žádný update?

Redmi Note 10 Pro
  • Xiaomi už na Android 14 aktualizovalo několik desítek modelů
  • Uvolňování HyperOS postupně zpomaluje, většina modelů jej už má
  • Po třech letech teď končí podpora pro oblíbené Redmi Note 10 Pro

Xiaomi pravidelně aktualizuje přehled svých telefonů, u kterých už byla ukončena podpora a které už neobdrží žádné aktualizace a to ani bezpečnostní. Nikdo samozřejmě nechce na tomto seznamu najít svůj telefon, ale nedá se nic dělat, doba je neúprosná.

Nejnovějším přírůstkem na seznamu již neaktualizovaných telefonů je oblíbené Redmi Note 10 Pro. Tento tři roky starý telefon nabízel atraktivní poměr cena vs výkon, poslední aktualizaci obdržel teprve nedávno. Žádný další update už ale telefon nedostane…

RedmiNote

Do Redmi Note 10 Pro už nedorazí Android 14 ani uživatelské rozhraní HyperOS, nepřijdou ani bezpečnostní záplaty. Z obrovské popularity tohoto modelu ale můžete těžit nadále. Na XDA se pro tento telefon nachází celá řada neoficiálních ROM, dopřát si klidně můžete nejnovější Android 14. Odemknutí bootloaderu a instalace neoficiální ROM je samozřejmě spojeno s jistým bezpečnostním rizikem, to je ale stejně tak používání neaktualizovaného telefonu.

Udělejte si z Redmi Note 10 Pro raději Google Pixel!

Použít neoficiální ROM a udělat si z telefonu Google Pixel s sebou navíc přináší celou řadu výhod, které jsme popsali v tomto článku. Ne všechny neoficiální ROM se identifikují jako telefon od společnosti Google, většinou tomu tak ale je, výhody zkrátka převažují a jsou velmi příjemné.

Ještě zpátky k oficiálním aktualizacím – v době psaní článku Xiaomi na seznam umístilo pouze jednu verzí Redmi Note 10 Pro, je ale nepravděpodobné, že by podpora skončila jen v jednom regionu a jinde pokračovala. V minulosti se to ještě nestalo a je téměř jisté, že zbytek variant tohoto telefonu se na seznamu dříve nebo později rovněž objeví.

Byli jste spokojeni s Redmi Note 10 Pro?

Zdroj: Xiaomi

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)