TOPlist

Redmi Note 10 Pro má za sebou foto test u DxOMark. Vyrovnal se iPhonu

Redmi Note 10 Pro foto DxOMark

Aktuálně nejnovější, nejvýkonnější, ale díky příjemnému poměru cena/výkon i rozumně dostupný mobil z řady Redmi Note absolvoval test fotoaparátu u populárního serveru DxOMark. Jakého výsledku se svým „čtyřokým“ systémem dosáhl? I díky 108megapixelovému hlavnímu objektivu zvládl získat celkem 106 bodů. Jde o hodnotu složenou ze 111 bodů za focení, 52 za zoomování a 95 za natáčení videa. Foto test nového Redmi Note 10 Pro u DxOMark je shrnutý v přiložené grafice.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro foto test DxOMark výsledek

Testeři například ocenili hned několik aspektů venkovního focení. Například portrétů nebo širokoúhlých záběrů. Pochvalu si zasloužilo i pořizování videa. Zejména eliminace šumu a kvalita barev při natáčení v interiérech. U pořizování videí prý naopak pokulhává autofokus a dynamický rozsah. Fotky zase trpí na horší ostření při pohybu a přepalování u snímků s velkým dynamickým rozsahem. Foto test Redmi Note 10 Pro řadí v DxOMark žebříčku telefon, který se prodává i u nás, například na úroveň iPhonu XS Max. A těsně pod OnePlus Nord. Na kompletní výsledek testování se můžete mrknout přímo na webu DxOMark.

Který výsledek testu vás překvapil či zaujal?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)