TOPlist

Redmi K80 Pro bude postrach všech vlajek. Dostane skvělý čip, fantastické nabíjení a skleněná záda

redmi k70 pro
  • Řada Redmi K70 v minulém roce slavila úspěch
  • Xiaomi letos představí neméně ambiciózní nástupce
  • Redmi K80 Pro překvapí procesorem nebo rychlostí nabíjení

Řada Redmi K70 se v loňském roce stala naprostým bestsellerem a stejně dobře mají nakročeno i letošní modely. Podle posledních úniků totiž půjde o naprostá děla, kterých se dražší vlajkové lodě budou bát. Třeba takové Redmi K80 Pro má zkombinovat špičkový čipset s ultra rychlým nabíjením či skleněnými zády.

Na čínských sociálních médiích se prohnalo mnoho zajímavých detailů od známých informátorů. Redmi K80 Pro podle nich obdrží čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4, jenž dle posledních spekulací nabídne až 4,2GHz frekvenci a významný výkonnostní posun ve srovnání s předchůdcem, a poměrně velkou 5 500mAh baterii s podporou bleskurychlého 120W dobíjení.

RedmiK70Pro

Přední strana telefonu má být pokrytá plochým OLED panelem s rozlišením 2K a 120Hz obnovovací frekvencí, vzadu se pak máme setkat mimo jiné s 50Mpx teleobjektivem. Ani po stránce zpracování by Redmi K80 rozhodně nemělo urazit, očekávat od něj prý můžeme kovový rám a skleněná záda.

Redmi K80 Pro by se i v letošním roce mělo poprvé představit až po uvedení vlajkové řady Xiaomi 15, lidem se přitom pokusí nabídnout v lecčem podobnou výbavu za nižší cenu. Evropský debut se jeví nepravděpodobně, ale je klidně možné, že k nám telefon dorazí pod jiným názvem.

Která z údajných vlastností Redmi K80 Pro vás zaujala nejvíc?

Zdroje: Gizmochina, GSMArena, ITHome

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)