Redmi Go: Malý telefon od Xiaomi za 2 tisíce Kč. Běží na systému Android GO

redmi go android go telefon

Pokud čekáte na první Android GO telefon od Xiaomi, tak máme dobrou zprávu. Představení je už doslova za rohem. Telefon získal certifikace na mnoha trzích v Asii. Už se navíc rozjíždí marketingová kampaň. Mělo by se jednat o hodně malý chytrý telefon s 5 palců velkým displejem, navíc by měl být ultra levný. V přepočtu s DPH má stát 2 tisíce Kč.

Redmi Go bude prvním Android GO telefonem od čínské společnosti

Po designové stránce si můžeme všimnout toho, že v mnohém vychází z designu Xiaomi Redmi 4A. Díky tomu, že se objevil omylem ke koupit v jednom obchodě, tak již dnes známé kompletní parametry. Displej má velikost 5 palců, což je méně než se původně spekulovalo. Díky tomu půjde o docela kompaktní zařízení. Rozlišení má 1280 x 720 pixelů (HD). O výkon se bude starat Snapdragon 425, který doplní 1GB RAM a 8GB úložiště. Rozměry telefonu jsou 140,4 x 70,1 x 8,35 mm, váží 137 gramů.

Připomínáme, že se jedná o Android GO zařízení. Systém je speciálně uzpůsoben tomu, aby fungoval s menší kapacitou paměti RAM a úložiště. Založen je na Androidu 8 Oreo. V telefonu nechybí slot na microSD. Baterie má kapacitu 3 000 mAh. Zadní fotoaparát má 8 MPx a světelnost F/2.0. Přední selfie kamera má 5 MPx. Nechybí dokonce ani kompletní podpora LTE sítí, včetně pásma B20, které se používá u nás. K prodeji bude minimálně v černé a modré barvě. Cena má být velmi nízká, v přepočtu s DPH 2 000 Kč.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Těšíte se na Android GO zařízení Redmi Go?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)