Xiaomi za pár dní představí notebooky Redmi Book (2024). Půjde prý o nejlepší stroje ve své třídě!

xiaomi notebook redmi book 2024
  • Xiaomi už za pár dní odhalí telefony řady Redmi K70
  • Společně s nimi se odhalí také laptopy Redmi Book (2024)
  • Nabídnou prý nejlepší výkon ve své třídě

Xiaomi nám už za pár dní, konkrétně 29. listopadu odhalí nové telefon řady Redmi K70, společně s nimi však čínský gigant odhalí také notebooky Redmi Book (2024) ve 14 a 16palcových verzích. Dá se předpokládat, že se budou alespoň ze začátku prodávat pouze v Číně, je ale možné, že si je budeme moci objednat například přes Aliexpress.

Větší varianta, tedy Redmi Book 16 byl naposledy aktualizován v roce 2020 a minimálně v Číně jde o očekávanou novinku. Teaser, který firma zveřejnila na sociální síti Weibo nám odhalil design a společně s ním také některé specifikace. Rozlišení 1920 x 1080 pixelů už dnes nikoho extra nenadchne, potěší 100% pokrytí sRGB gamutu, maximální jas bude 300 nitů. Můžeme si všimnout třech USB-A portů, USB-C, audio jacku i HDMI. Dle výrobce půjde o nejlepší stroje pro produktivitu ve své třídě, to ale zatím berme s rezervou, neznáme typy procesorů ani grafické karty.

O výdrž se postará 46Wh baterie s podporou 65W nabíjení. Čistě teoreticky by mohlo jít o ty stejné laptopy, které nedávno unikly v benchmarku Geekbench, ale ty nebudou vzhledem k výbavě pravděpodobně extra levné. Cenu si zatím výrobce nechal pro sebe, takže si na další detaily budeme muset ještě počkat. Naštěstí už jen pár dní.

Koupili byste si notebook od Redmi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)