Redmi 20X bude opět lákat na poměr cena/výkon i 5G

redmi nový mobil

Společnost Redmi konečně (alespoň částečně) odhalilo model Redmi 20X, který bude lákat na poměr cena/výkon, ale i podporu 5G sítí. Jedná se o nástupce loňského modelu Redmi 10X, který se však prodával pouze v Číně. Některé spekulace ale naznačují že by se telefon mohl dostat i na globální trh.

Redmi 20X – nejen podpora 5G

Telefon Redmi 10X se začal v Číně prodávat v červnu, takže se dá čekat nějaké velmi podobné datum uvedení. Promo plakát, který společnost vydala na svém Weibo účtu prozradil několik zajímavostí. Už teď víme, že dostaneme na výběr ze čtyř variant – černé, bílé, modré a zelené. Mimo to plakát zmiňuje podporu 5G sítí, displej s 90 Hz obnovovací frekvencí nebo 48 MPx hlavní zadní snímač.

Redmi 20X - nejen podpora 5G

Základní verze se 4 GB RAM a 128 GB úložištěm vychází na 999 CNY, což je asi 3 300 korun bez daně. Pokud se ale bude telefon prodávat u nás, očekáváme samozřejmě vyšší cenu. Telefon by měl dostat také čipset Dimensity 700 a 6,5″ Full HD+ LCD panel. Jde ale o nepodložené informace.

Jak se na telefon těšíte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)