Velice levné Redmi 12C zamíří na globální trh. Co mu říkáte?

redmi 12c

V lednu spatřil světlo světa telefon Redmi 12C, který cílí na méně náročné uživatele, avšak představen byl prozatím jen v Číně. To se má brzy změnit, jelikož na FCC a BIS úřadech byla spatřena globální varianta tohoto modelu. Navíc unikla také v benchmarku Geekbench.

Redmi 12C nabízí 6,71palcový HD+ displej s 60Hz obnovovací frekvencí, pro videohovory a selfie snímky poslouží 5Mpx selfie kamerka v kapkovitém výřezu. Na zadní straně se nachází hlavní 50Mpx senzor a také kapacitní čtečka otisků prstů. Výkon obstarává čipset MediaTek Helio G85 v kombinaci se 4 GB RAM a v benchmarku získal 355 bodů v testu na jedno jádro a 1173 bodů ve vícejádrovém testu. Tato čísla napovídají, že se jedná o opravdu základní telefon, který se bude nejpohodlněji cítit na webu, případně sociálních sítích. Náročnější hry nebo třeba střih videa budou samozřejmě problém, což je ale vzhledem k ceně pochopitelné.

Výdrž dostala na starost velká 5000mAh baterie, která se však nabíjí přes microUSB, což je na dnešní poměry trochu ostuda. Na druhou stranu potěší audio jack či nadstavba MIUI 13, která běží na Androidu 12. V Číně se telefon prodává za cenu lehce přes dva tisíce korun a dá se očekávat, že podobně ji Xiaomi nastaví i na globálním trhu.

Máte zkušenosti s levnými Redmi telefony?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)